Археологи виявили у Франції більше двох тисяч монет ХІІ століття

Поділитися
Археологи виявили у Франції більше двох тисяч монет ХІІ століття Монети відносяться до 1121-1131 років
Дослідники також виявили 21 золотий динар з Іспанії та Марокко.

Археологи з Університету Ліона виявили в абатстві Клюні на сході Франції близько 2,2 тисяч унікальних монет ХІІ століття.

Викладачі та студенти університету вели розкопки біля колишнього бенедиктинського абатства у Верхній Бургундії. За словами керівника розкопок, археолога-викладача Анн Бод, в загальній складності в абатстві було знайдено понад 2,2 тисячі стародавніх французьких срібних монет деньє і обол, в основному випущених в абатстві Клюні. Також археологи виявили 21 золотий мусульманський динар з Іспанії і Марокко, лист сусального золота в футлярі і "невеликий золотий предмет".

"Ця знахідка є надзвичайно рідкісною і особливою", - уклала Бод.

Монети деньє відносяться до першої половини ХІІ століття, а динари – до 1121-1131 років. Вартість скарбів оцінюється "від трьох до восьми коней або провізією на шість днів для абатства", в якому на той час проживали близько 200 мешканців.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в Ізраїлі глиняний черепок 2700-річної давності, на якому видно печатку царя Єзекії, який правив Іудеєю у VIII столітті до н. е. Згідно Біблії, Єзекія зійшов на іудейський престол на третій рік правління ізраїльського царя Осії, тобто у 727 році до н. е., коли йому було 25 років. Єзекія правив Іудеєю протягом 29 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі