Американські військові мають намір маніпулювати соціальними мережами

Поділитися
Для американської армії розробляється програма, яка дозволить створювати онлайн-персонажів для «поширення проамериканської пропаганди» через Twitter, Facebook і інші подібні сервіси, повідомляє британська The Guardian.

Єдиний пункт управління буде розташований на базі ВПС США «Макділл» поблизу Тампи (Флорида) і буде функціонувати в цілодобовому режимі. Працювати в ньому будуть до 50 операторів, кожен з яких зможе контролювати до 10 фіктивних юзерів, так званих маріонеток, зареєстрованих у різних країнах світу. У контракті сказано, що кожна онлайн-персона повинна мати переконливу легенду. Також передбачена витончена система захисту від викриття.

За словами Білла Спікса, прес-секретаря Центрального командування ЗС США, впливати на американську аудиторію заборонено законом, тому система буде використовуватися для спілкування на арабській, фарсі, урду, пушту та інших мовах, але не на англійській.
Передбачається, що дана ініціатива є частиною операції «Щирий голос» (OEV), яку спочатку було розроблено для ведення психологічної боротьби з мережевою діяльністю прихильників «Аль-Каїди» та інших сил проти військ коаліції в Іраку. Генерал Джен Маттіс, керівник Центрального командування ЗС США, яке виступило замовником ПЗ, заявив: «OEV створена для того, щоб підірвати механізм вербування та підготовки терористів-смертників; позбавити наших супротивників притулку, а також для боротьби з екстремістською ідеологією і пропагандою».
Центральне командування підтвердило, що контракт вартістю 2,76 млн дол дістався нещодавно зареєстрованій в Лос-Анджелесі компанії Ntrepid. Інтернет-експерти вже проводять аналогії з «спробами Китаю поставити під контроль і обмежити свободу слова в інтернеті», а критики нарікають, що проект дозволить американській армії домогтися «ефекту помилкової одностайності» в онлайн-дискусіях. Крім того, є побоювання, що приклад США можуть наслідувати «уряди інших країн, приватні компанії та неурядові організації».
За матеріалами: The Guardian, Inopressa.Ru
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі