Америка створить програмне забезпечення для перевірки промов політиків на правдивість

Поділитися
Америка створить програмне забезпечення для перевірки промов політиків на правдивість Truth Teller © examiner.com
За задумом розробників, програма зможе переводити аудіоряд виступу у текст у реальному часі, зіставляти цей текст з базою фактів і таким чином виявляти спроби дезінформації.

Американська газета The Washington Post запустила прототип програми Truth Teller, яку призначено для перевірки достовірності фактів у публічних заявах і коментарях політиків, йдеться в повідомленні на сайті фонду Knight Foundation, який фінансує проект.

Програма Truth Teller (з англ. - "Той, хто каже правду") заснована на декількох технологіях, у тому числі, для розпізнавання мовлення і переведення його в текст Microsoft Audio Video indexing service (MAVIS). За задумом розробників, програма зможе переводити аудіоряд виступу у текст у реальному часі, зіставляти цей текст з базою фактів і таким чином виявляти спроби дезінформації публіки у виступах політиків.

Розробка програми почалася торік коли Washington Post отримала грант на 50 тисяч доларів від фонду Knight Foundation, повідомляє сайт Journalism.co.uk. Прототип програми вже доступний у спеціальному розділі газети - користувачі можуть побачити відео виступу американських політиків, транскрипт їхньої промови, а також переглянути вкладку з результатами перевірки виступу на достовірність.

Повноцінну версію програми планується створити за три місяці. "Ключовим фактором успіху проекту є створення авторитетної бази даних. Наша мета - ідентифікувати неправдиву інформацію, а не плодити її", - відзначає продюсер електронного контенту Washington Post Корі Хайк. Прототип Truth Teller здатний перевіряти виступи за базою даних газети про податкове законодавство.

Завдання аналізу промови і, зокрема, публічних виступів у реальному часі є непростим навіть для сучасних технологій. Так, автоматизована система, подібна до Truth Teller, може мати труднощі при перевірці переносного значення і суб'єктивних висловлювань. До числа інших проектів, спрямованих на перевірку достовірності фактів у виступах політиків, входять Truth Goggles та Politifact. !zn

Читайте також:

Азарову доводиться відволікатися від реформ, щоб спростовувати неправду у ЗМІ

Янукович попросив урядовців припинити "відверту брехню" про ситуацію в країні

Британські вчені спростували "теорію брехні"

Створено комп'ютер, який розпізнає брехню за очима

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі