"Донбас" розгромлений суперником у першому матчі 1/4 фіналу Кубка Гагаріна

"Донбас" розгромлений суперником у першому матчі 1/4 фіналу Кубка Гагаріна © hcdonbass.com
Донецька команда повністю провалила перший виїзний поєдинок проти чеського "Лева". Єдиний позитивний момент - хороша гра молодого українця Віктора Захарова.

Донецький "Донбас" програв 2:5 чеському "Леву" в першому матчі серії до чотирьох перемог 1/4 фіналу Кубка Гагаріна.

Другий матч серії відбудеться 21 березня о 20:00 на "Типспорт Арені" в Празі. Потім "Донбас" чекає домашні поєдинки, які відбудуться в Братиславі - через рішення КХЛ не проводити хокейні гри в Донецьку.

У виїзній зустрічі українська команда не зуміла нічого протиставити злагодженим діям чеських хокеїстів. Поєдинок розпочався з досить зворушливого моменту - виконання гімну України "наживо": чех Франтішек Заградничек практично без акценту заспівав "Ще не вмерла України".

Однак незабаром настрій "Донбасу" було зіпсовано неприємним ігровим епізодом: на 15-й хвилині в одній з атак після кидка канадця Джастіна Азеведо шайба ніби перетнула лінію воріт. Незважаючи на те, що суддівська бригада защитала взяття воріт, вже пост-фактум відповідний департамент КХЛ розглянув момент і виніс вердикт - гола не було.

Як би там не було, але вже на старті другого періоду "Лев" після двох точних кидків вів 3:0. Андрію Назарову навіть довелося зробити заміну голкіпера - замість Яна Лацо вийшов Майкл Лейтон. Однак і він не вберіг "Донбас" від двох голів. На третю 20-хвилинку донеччани виходили деморалізованими, однак за рахунку 0:5 їм вдалося двічі вразити ціль. І відрадно, що у двох шайб взяв участь 20-річний український нападник Віктор Захаров.

Лев (Прага, Чехія) - Донбас (Донецьк, Україна) - 5:2 (1:0, 4:0, 0:2)

Голи: 14:20 Азеведо - 1:0, 23:03 Матаи (Риддервалль) - 2:0, 23:49 Новотни (Улльстрем, Азеведо) - 3:0, 27:27 Врана (Граньяни, Сікач) - 4:0, 37:13 Закриссон (Капанен, Репік) - 5:0, 48:32 Захаров - 5:1, 58:14 Кагарлицький (Захаров, Коларж) - 5:2

Лев: Веханен; Шевц - Мяенпя, Улльстрем - Новотни - Азеведо; Ойстрик - Німець, Сікач - Врана - Тернберг; Граньяни - О Бірн, Закриссон - Капанен - Репік; Риддервалль - Цингел - Матаи; Накладал, Бирнер.

Донбас: Лацо (23:49 - Лейтон); Коларж - Пиганович, Лайне - Віртанен - Кііскінен; Подградськи - Вілсон, Дадонов - Федотенко - Якуценя; Бартуліс - Разін, Кагарлицький - Варламов - Кашпар; Торяник - Белухін - Захаров; Сильницький.

Кидки: 18 - 21.

Штраф: 8 - 12.

Відзначимо, що в іншому матчі 1/4 фіналу СКА із Санкт-Петербурга обіграв ярославський "Локомотив" - 1:0. Матчі ж у конференції Схід розпочнуться 21 березня. !zn