Канада починає процедуру екстрадиції стосовно головного фінансового директора Huawei

Поділитися
Канада починає процедуру екстрадиції стосовно головного фінансового директора Huawei Китай вважає цю справу політичним переслідуванням © Deutsche Welle (Русская редакция)
Чиновники Міністерства юстиції Канади офіційно почали процес екстрадиції по справі Мен Ваньчжоу - Китай обурений.

Уряд Канади, як і очікувалося, у п'ятницю, 1 березня, схвалив процедуру екстрадиції стосовно головного фінансового директора Huawei Technologies Co Ltd, викликавши бурхливу реакцію Китаю.

Мен Ваньчжоу, дочка засновника Huawei, була затримана у Ванкувері в грудні минулого року і знаходиться під домашнім арештом. В кінці січня Міністерство юстиції США звинуватило Мен і Хуавей у змові з метою порушення санкцій США щодо Ірану. Мен з'явиться в суді Ванкувера о 10 годині ранку за тихоокеанським часом (18:00 за Гринвічем) 6 березня, коли буде призначена дата її слухання з питання про видачу, повідомляє Reuters.

"Сьогодні чиновники Міністерства юстиції Канади офіційно почали процес екстрадиції по справі Мен Ваньчжоу", - йдеться в заяві уряду.

Китай, чиї відносини з Канадою сильно погіршилися-за цієї справи, засудив це рішення і повторив попередні вимоги про звільнення Мен. Експерти з правових питань передбачали, що ліберальний уряд прем'єр-міністра Джастіна Трюдо дасть добро на видачу, враховуючи тісні судові відносини між Канадою та Сполученими Штатами. Втім, можуть пройти роки, перш ніж Мен коли-небудь відправлять в Сполучені Штати, оскільки повільна система правосуддя Канади дозволяє оскаржити рішення багато разів.

Остаточне рішення, швидше за все, буде винесено федеральним міністром юстиції, який буде стояти перед вибором гніву США, відхиливши заявку на екстрадицію, або Китаю, прийнявши його. Професор Уеслі Варк з Вищої школи громадських і міжнародних відносин Оттавського університету сказав, що "канадці будуть терпіти незгоди протягом всього цього процесу" від Китаю.

"Я підозрюю, що уряд Трюдо відчайдушно сподівається, що американці досягнуть угоди з китайцями", - сказав він по телефону.

Справу проти Ваньчжоу китайські дипломати назвали "політичним переслідуванням китайського високотехнологічного підприємства". Ваньчжоу своєї провини не визнає.

14 січня суд у китайському Даляні в північно-східній провінції Ляонін засудив до смертної кари громадянина Канади Роберта Ллойда Шелленберга у справі про контрабанду наркотиків. Цей крок розцінюється в якості відповіді на арешт фіндиректора Huawei.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі