ЯК НЕ ЗІПСУВАТИ СВЯТА

Поділитися
Щоразу ми мріємо, що зустріч ось саме цього Нового року буде особливою і неповторною, проте, на жал...

Щоразу ми мріємо, що зустріч ось саме цього Нового року буде особливою і неповторною, проте, на жаль, часто розпочинаємо й закінчуємо свій новорічний марафон до болю буденно — приготуванням салату «Олів’є», переглядом «Іронії долі» і великим тривалим застіллям… І коли зрештою настає час іти на роботу, виявляється, що й згадати щось особливе про Новий рік не вдається, і відпочинку ніби й не було... А якщо ще й улюблені джинси (після зловживань калоріями) не сходяться, стає зовсім прикро!

У багатьох людей у період новорічно-різдвяних свят настрій трохи псується. Можливо, тому, що життя більшості з нас не скидається на рекламу, де щаслива велика родина збирається за розкішним столом у просторому домі, а Дід Мороз дарує купу подарунків усім — від рожевощоких малюків до сивого прадідуся… А можливо, тому, що подовшання темної частини доби і зимовий холод можуть спровокувати пригнічений настрій і сонливість.

Але Новий рік невдовзі стане старим і звичним, тому жаль псувати його похмурим настроєм і старими помилками. Новий рік — на те й новий, щоб діяти за новими правилами, а потім ні за чим не жалкувати.

Новий рік і Різдво — свята сімейні, тому готуватися до них найкраще колективно, включно з наймолодшими членами родини. Уже саме прикрашання ялинки може стати зворушливим моментом для спогадів. Хоч у вас є ціла коробка новорічних іграшок, проте спробуйте зробити кілька спільно з вашим малюком. Символ наступного року — мавпочка, можна намалювати її на картоні (для найменших) або зробити у вигляді м’якої іграшки (це вже завдання для старших) і почепити на ялинку. Врешті, дайте волю своїй фантазії. «Це недовговічно, — заперечите ви, — і загубиться швидко». Хочу зауважити, що до іграшок, зроблених власноруч, діти ставляться особливо бережно. А як приємно похвалитися друзям: «Оту іграшку, на самісінькій верхівці, робив я, а оцю внизу — тато». У мене, наприклад, у новорічній коробці лежать кривобокі ліхтарики, на яких незграбним почерком написане моє ім’я, і корона, яку ми разом із мамою робили до мого костюма сніжинки. Вони вже не просто прикраси, це мої приємні дитячі спогади...

Розкажіть своїм малюкам коротеньку історію про деякі ялинкові прикраси, або хай діти придумають свої міні-казки. Використайте добрий звичай наших батьків і прикрасьте ялинку цукерками в барвистих обгортках, горішками у фользі або мандаринками. Ой як солодко буває підбігти до ялинки, стати навшпиньки і дістати щось смачненьке!

Навіть наймолодші і найбільші шибеники можуть самостійно (чи з мамою) замісити тісто на печиво — різної форми і розміру, у вигляді звіряток і чоловічків, зірочок і місяців. Невеличкий отвір у печиві, барвиста стрічка — і ось готова іграшка, яку не можна розбити, але можна з’їсти. Лише одне застереження для тих, хто чіпляє на ялинку їстівні іграшки: деревце має бути дуже міцно закріплене.

Щодо новорічного столу — може, все-таки не робити того «Олів’є», зробити щось нове і дуже просте (на щастя, рецептів зараз є вдосталь). Або попросити своїх подруг, які прийдуть до вас святкувати Новий рік, принести по одній страві. Тоді й вони зможуть почути компліменти на адресу свого кулінарного таланту, і вам буде значно простіше.

Нагальні проблеми «що одягнути» і «яку сукню купити» можна замінити на одне веселе слово «карнавал». І навіть якщо у вашій компанії не буде дітей, новорічний (найпростіший) костюм принесе багато позитивних емоцій як власникові, так і оточуючим.

Можна відсвяткувати Новий рік і на свіжому повітрі, сходячи на засніжену вершину Говерли або прикрасивши справжню ялинку в найближчому лісі чи парку. Але це, звичайно, потребує відваги. Можна також провести старий рік, як завжди, за святковим столом, а перший день року нового присвятити великій зимовій прогулянці. Більшість із нас, коли були маленькими, любили зиму — можна побудувати фортецю, покататися з гірки на санчатах і потай поласувати бурулькою. То чому зараз не повторити те ж саме зі своїми дітьми? Адже, як казав Маленький принц, «Усі дорослі спочатку були дітьми, тільки мало хто з них про це пам’ятає». І виявляється, що тато чудово ходить на лижах, а мама колись була першою ковзаняркою школи... А зі снігу можна зліпити не тільки сніговика, а й сніговика-маму і маленьких сніговичат, а також кумедних казкових звірят або велетенську фортецю, якій не страшний сніговий обстріл «ворога». І всі діти сьогодні не йдуть у школу чи садочок, батьки не квапляться на роботу і не кажуть тих холодних слів: «У мене немає часу». Сьогодні є час на все хороше, чого в інший буденний день завжди бракує.

Я добре пам’ятаю, як мій тато, людина дуже серйозна й зайнята, брав мене з собою, а то й нашу маму, на лижні прогулянки. Я, ще зовсім дівчинка, була неймовірно щаслива від того, що ми разом поринаємо у такий цікавий зимовий світ. Ви не повірите, але я пам’ятаю, як у ті хвилини виблискували сріблясті верхівки дерев і як скрипів сніг під лижами... Тобто ці дитячі спогади були підкріплені надзвичайно сильними позитивними емоціями (я разом із батьками, ми щасливі, навколо — краса) і залишили дуже глибокий слід у пам’яті, бо, як відомо, найсильніша пам’ять — емоційна.

Але не робіть усе, за студентською звичкою, в останню хвилину. Бо тоді в останню хвилину старого року у вас буде одне палке бажання — лягти спати. Зробіть передсвяткове опитування, як хотіли б відсвяткувати Новий рік ваші рідні, і знайдіть компроміс. Залучайте до передноворічних приготувань рідних і друзів. Запрошуйте тільки тих людей, кого ви справді раді бачити біля себе. Не забудьте про подарунки — невеличкі, веселі, символічні, але бажано у святковій обгортці.

Приблизно 5% людей святкують Новий рік на самоті. Можливо, це хтось із ваших знайомих? Не давайте таким людям сумувати самотою, бокал святкового шампанського знайдеться і для незапланованого гостя.

Усміхайтеся і будьте доброзичливі до інших. Бо комплімент чи усмішка нічого вам не коштують, а настрій буде добрий у всіх. Різдво ж найкраще святкувати з дідусями та бабусями, мамами і татами. Вони наші найрідніші, а нам на них зажди бракує часу... Та й хто зробить краще за бабусю традиційний борщ із вушками і поставить на стіл 13 різдвяних страв?

Гарних вам свят, і нехай радісний настрій буде з вами весь рік!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі