«ВСЕ, ЩО НАМ ПРИЗНАЧЕНО ПРИРОДОЮ, НЕОБХІДНО З ВДЯЧНІСТЮ ПРИЙМАТИ», або ЯК РОЗДІЛИТИ СІМ КОЛЬОРІВ МІЖ ЧОТИРМА РІЗНИМИ ЖІНКАМИ

Поділитися
Подивитися на світ крізь «блакитні окуляри» мене змусила знайома, консультант з краси. Уважно глянувши на мене, вона сказала: «Ти — жінка-літо, і твої кольори холодні»...

Подивитися на світ крізь «блакитні окуляри» мене змусила знайома, консультант з краси. Уважно глянувши на мене, вона сказала: «Ти — жінка-літо, і твої кольори холодні». Сполучення літа і холоду ґрунтовно мене дезорієнтувало. Але справа виявилася не в темпераменті, а в кольорах, визначально закладених природою.

Залежно від кількості пігменту меланіну у шкірі, вона має або блакитнуватий (холодний), або жовтуватий (теплий) відтінок. Загальний вигляд доповнюється кольором очей, волосся. І якщо, скажімо так, без одягу людина справляє враження достатньо гармонійної, то одягнена – при неправильно дібраних кольорах — може цю гармонію зруйнувати. У таких випадках говорять: це вам не пасує. Але ж що заважає подібні речі перевірити: прикласти шматочок тканини, що сподобалася, чи віріб до обличчя? Якщо колір ваш, шкіра відразу видасться м’якою і свіжою, губи — натурально-червоними, темні кола під очима і червоні прожилочки кудись зникнуть, очі заблищать. У протилежному випадку із дзеркала на вас гляне стомлене і бліде обличчя, посинілі губи, згаслі очі...

Спостереження показали, що співвідношення теплих і холодних кольорів у природі чергується відповідно до сезонів: теплі (весна) —холодні (літо) — теплі (осінь) — холодні (зима). Навесні особливо багато кольорів на основі жовтого, улітку — блакитного, що навіть вигорів від спеки. Восени панують землисті тони. Зимові кольори теж мають блакитну основу, але вони більш ясні. У 1974 році американський психолог Керол Джексон довела, що за фізіологічними особливостями люди належать до певного колірного типу, і так з’явилася теорія пір року. Згідно неї всіх людей можна умовно розділити на чотири типи і назвати: весна, літо, осінь, зима. Як стверджують спеціалісти, змішаних типів не буває. Є більш світлі і більш темні варіанти.

Якщо у вас прозоро-блакитнувата чи маслинового відтінку (у жителів півдня) шкіра і темно- коричневе, коричнево-чорне чи чорне волосся з холодним попелястим блиском, темні вії і брови, яскраві райдужні оболонки очей (льодянисто-блакитні, фіалково-блакитні, сині, прозоро-зелені, темно- карі чи чорні), що підкреслюють білки, — ви жінка-зима. Жінка-зима загоряє або слабко, або швидко стає маслиновою. Ластовиння у неї буває рідко, а якщо буває, то сірого кольору. Жінка-зима, на жаль, рано починає сивіти.

У жінки-весни теж прозора шкіра, але не блакитнувата, а жовто-золотава, кольору слонової кістки з легким рум’янцем, що нагадує персик, і при хвилюванні може покриватися червоними плямами. Загоряє вона добре. Навесні нерідко з’являється ластовиння золотавого кольору. Волосся у весни переважно світле — від лляного до беж і обов’язково із золотавинкою (улітку воно швидко вигоряє). Трапляється волосся і темного кольору, але його теж вирізняє золотавий блиск. Очі блакитні, бірюзові, зелені і навіть золотаво-карі (темно-зелені, темно-карі, а чорні практично не зустрічаються).

Найбільш розповсюджений тип — жінка-літо. Шкіра в літа рівномірно порцелянового кольору — буває рум’яна, буває світла, майже молочна, іноді здається сірою, але завжди з блакитнуватою підсвіткою. Засмага робить її шляхетного маслинового кольору чи надає горіхового відтінку. Ластовиння у літа сіро-коричневе, волосся має попелястий відтінок. Очі — сіро-блакитні, світло- блакитні, сіро-зелені, горіхово-карі.

Колір обличчя жінки-осені — персиковий, кольору шампанського, яскравий золотаво-бежевий, кольору світлої слонової кісти, без рум’янцю. Ластовиння рудуватого чи жовтувато-коричневого кольору не зникає часом цілий рік. Осінь погано загоряє, часто обгоряє. Волосся звичайно руде чи рудувате, іноді каштанове з медовим відтінком. Очі, практично, будь-якого кольору — від сталево-сірого і світло-блакитного до темно-коричневого і насиченого маслинового. У будь-якому випадку вони завжди виразні.

Рекомендації стилістів зовсім не обмежують, скажемо, весну й осінь тільки жовтим і червоном кольорами, а літо і зиму — синім і зеленим. Рекомендації такі: кожен тип може носити всі кольори, потрібно лише вибрати вірні нюанси. Блакитний колір повинен містити неабияку частку світло- червоного для весни і темно-червоного для осені, а червоні нюанси літа і зими — відповідну частку синього.

А що стосується виграшних кольорів – тих, котрі до обличчя, то зима беззастережно може носити одяг чорного кольору, кольору нічної сині і яскравий червоний. Весна не програє, якщо візьме на озброєння сіро-блакитні, верблюжі й абрикосові відтінки — вони підкреслять її природну ніжність, а на одяг чорного кольору накладе табу (допускаються тільки чорні сумки і рукавички). Літо повинне дуже критично поставитися до яскравих радісних тонів. Його гама — м’які, пастельні, аристократичні тони: блакитний, вишневий, блідо-жовтий, блідо-рожевий, димчастий, темно-синій і коричневий. Осені варто уникати чорного і білого, а зупиняти свій погляд на коричневому, маслиновому, червоному, зеленому, хакі, жовтогарячому, кольорі лосося, абрикосовому, мідному, гірчично-жовтому.

Колірні ряди для різних типів можна продовжити. Зима може взяти на озброєння також сніжно-білий, синій з блиском, колір морської хвилі, яскраво-багряний, їдко-рожевий, темно- фіолетовий, холодний ліловий, колір гіркого шоколаду, льодисто-жовтий, жовтогарячий, темно-зелений. Її прикраси повинні бути великі і блискучі — з платини, срібла і білого (ніяк не жовтого!) золота. Виразні риси зими часто добре виглядають без косметики.

Весні рекомендують ще кремово-білий, золотаво-коричневий, колір лосося, коралово-червоний, срібно-сірий, ясно-зелений, персиковий, золотаво-бежевий. Прикраси з жовтого і теплого червоного золота, слонової кістки, ниточка коралів, кремово-білі перли. М’які риси весни варто лише злегка підкреслити косметикою і не фарбуватися занадто сильно.

Жінці-літу варто спробувати колір м’якоті кавуна і червоного вина. Ні блискучим прикрасам! — надайте перевагу шляхетній тьмяності старовинних золотих і срібних прикрас. Фарбуватися можна чим завгодно, але використовуючи тільки холодні відтінки.

А для жінки-осені, навпаки, жовтогарячий колір дуже виграшний. І це той тип, якому не обов’язково купувати дорогі прикраси. Жінку-осінь прикрасить дерево, ріг, янтар, шкіра, а якщо вже так хочеться — і жовте золото.

…Ще в ХІХ столітті швейцарський художник Йоганнес Ітте помітив, що його учні, малюючи картини, використовують кольори, якими природа наділила їх самих, наприклад, рудоволосі явно тяжіли до оранжево-червоного. Магнетизм кольору дуже корисний для створення власного стилю. У даному випадку клич «Назад до природи!» звучить доречно.

Магічний потяг до певного кольору пояснюється його енергетичними коливаннями. Колір намагаються використовувати у альтернативній медицині: червоний збадьорює, жовтий покращує настрій, синій діє заспокійливо. Але все ж у сприйнятті кольору не слід забувати і про настрій.

Які асоціації викликає у вас, скажімо, синій колір? Психологи визначили, що багато хто асоціює його із тугою, на фізіологічному рівні синій колір сприймається як холод, на психологічному — як нескінченність, тиша. Але якщо жінка-зима одягне сукню кольору нічної сині, від неї не відірвеш очей…

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі