В Японії згадують жертв атомного бомбардування Хіросіми

Поділитися
© nuclear-gallery.blogspot.com
Японія згадує жертв атомного бомбардування міста Хіросіма, яке забрало життя понад 140 тисяч осіб. Ця трагедія сталася 67 років тому.

Жителі Японії відзначили 67-му річницю вибуху американської атомної бомби, скинутої на місто Хіросіму.

Близько 50 000 осіб, у тому числі потерпілі від вибуху, їхні родичі і місцеві політики, зібралися в Меморіальному парку миру у Хіросімі, в якому пройшла церемонія на згадку про жертв трагедії. У церемонії взяв участь 55-річний Кліфтон Трумен Деніел, онук президента США Гаррі Трумена, який віддав наказ про скидання ядерної бомби на Хіросіму.

Мер міста Хіросіма Кадзума Мацуї звернувся до світової спільноти із закликом відмовитися від ядерної зброї. "Я хочу передати всьому світу послання від всіх, хто пережив цю трагедію жителів Хіросіми, які моляться за ліквідацію світових ядерних арсеналів, - заявив Мацуї під час пам'ятної церемонії, на якій він зачитав слова Декларації світу із закликом до повного ядерного роззброєння. - Я вірю, що відмова від ядерної зброї здатна зберегти мир у всьому світі на довгий час". За словами глави Хіросіми, місто, яке стало метою першого в історії людства атомного бомбардування, продовжить грати ключову роль у світовому русі за ліквідацію ядерної зброї. "Я запрошую всіх лідерів ядерних держав відвідати Хіросіму", - сказав Мацуї.

Глава міста також закликав владу Японії кардинально переглянути свою політику у галузі енергетики у зв'язку з наслідками торішньої аварії на АЕС "Фукусіма-1". "Ці події показали, що людство і атом несумісні", - підкреслив Мацуї.

Сполучені Штати 6 серпня 1945 року скинули на Хіросіму уранову бомбу «Малюк». В результаті вибуху місто було практично стерте з лиця землі, загинули близько 250 тисяч осіб. Через три дні, 9 серпня, США завдали ще одного удару по японському місту - бомба під назвою «Товстун» була скинута на Нагасакі.

Бомбардування Хіросіми і Нагасакі залишаються першим і останнім в історії людства випадком бойового застосування ядерної зброї. !zn

Читайте також:

Виповнюється 26 років від дня аварії на Чорнобильській АЕС

Пам'ятає світ врятований ...

Музей, про який повинні знати всі

Українська Друга світова (в кольорі)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі