УСЯКА ВСЯЧИНА

Поділитися
«МАРАКАНА» МОЖЕ РОЗЧИНИТИСЯ Металевий каркас знаменитого стадіону «Маракана» (Ріо-де-Жанейро) п...

«МАРАКАНА» МОЖЕ РОЗЧИНИТИСЯ

Металевий каркас знаменитого стадіону «Маракана» (Ріо-де-Жанейро) піддався серйозному впливу корозії через поганий стан туалетів, а також манеру вболівальників де доведеться задовольняти природну потребу.

За словами інженерів, котрі займаються реставрацією найбільшого в світі футбольного стадіону, розрахованого на 120 тисяч місць, шкода, завдана цьому об’єктові нетерплячими вболівальниками, вражає. Причиною шкідливого впливу сечі на конструкції стадіону, збудованого 50 років тому, став амоній, який міститься в ній та, проникаючи в залізобетон, роз’їдає метал. «Вболівальники терплять до перерви, щоб не пропустити жодної хвилини матчу. Після чого багато хто, аби не стояти в черзі в туалет, облегшуються де доведеться. Маленькі бразильці з дитинства знають: чоловік може облегшуватися де завгодно», — поскаржився чиновник, відповідальний за розвиток спорту в Ріо-де- Жанейро.

Проте останнім часом ситуація на стадіоні трохи поліпшилася після того, як була створена так звана команда «анті-піпі», члени якої обходять затишні куточки стадіону й полохають уболівальників, котрі не бажають користуватися недавно відремонтованими туалетами.

ЧЕСТОЛЮБНИЙ ВИДАВЕЦЬ

Найменшу у світі газету під назвою «Монд» видає швейцарець Іво Крефенбюль для своїх земляків з містечка Лімматталь. Репортер, коректор, редактор, друкар і рознощик в одній особі, він, будучи честолюбним, намагається робити маленьку, але якісну й критичну газету, що вільно поміщається в будь-якій кишені. На тридцяти сторінках, частково кольорових, форматом 5,7х8 см можна знайти інформацію, розваги, карикатури та рекламу.

Перший наклад у 200 примірників завдяки добрій, як писала одна «велика» місцева газета, рекламі «з вуха у вухо», був розпроданий у найкоротший термін.

Ще менший формат має спеціальний випуск місцевої газети «Нєпуйзаг» в Угорщині. З нагоди сторіччя її засновника було випущено мініатюрне видання газети розміром 5,5х8 см, точний відповідник оригіналу.

ВСІ ХВОРОБИ — ВІД МОНІТОРІВ

Про те, що сидіння за монітором погано впливає на очі, ми вже знаємо. Ніякі захисні екрани від цього не допомагають, що б не казали виробники. Проте нещодавно шведи опублікували результати досліджень, відповідно до яких летуча шкідлива речовина, яка поступово виділяється з моніторів, небезпечна для здоров’я користувача.

Група, яка проводила дослідження, звернулася до всіх виробників моніторів із проханням змінити хімічну начинку продукту і негайно припинити використання компонентів, що викликають алергію. Відповідно до даних, опублікованих у Environmental Science and Technology, продуктом, який провокує алергію, став один з антизаймистих компонентів трифенілфосфат. Він відомий своєю властивістю затримувати загоряння і тому широко застосовується в електронних виробах. Його наносять на ті частини комп’ютерного монітора, які піддаються впливу високих температур. Але трифенілфосфат є також і алергеном. Вчені встановили, що в момент умикання монітора високі температури провокують викид токсинів трифенілфосфату, які й є причиною всіх бід, а саме: алергічних респіраторних реакцій і різноманітних дерматитів.

Що ж до головного болю, то тут справа складніша — найчастіше це індивідуальний прояв алергії в особливого контингенту людей із серцево-судинними захворюваннями. Зараз шведи проводять серію досліджень, намагаючись установити ступінь впливу токсинів на здорових людей і на хронічних алергетиків.

У звіті, направленому виробникам, учені зазначили, що найдужчі викиди токсинів є звичайно на нових моніторах. Висновок такий: після 180 годин використання нового монітора рівень токсинів удесятеро перевищує нормальний, і тільки через 3—4 роки регулярного використання кількість токсинів скорочується до нормального.

Професор Конні Остін, який очолив дослідницьку групу, вважає, що перед тим, як продавати монітор, виробники повинні добряче прогріти його на спеціальному стенді, — це істотно зменшить кількість токсинів, що викидаються.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі