Українського журналіста не впустили в Білорусь

Поділитися
Журналіста Віталія Мороза прикордонники зняли з поїзда на в'їзді в Білорусь і, не пояснюючи причини, поставили в паспорт штамп «Уезд забаронены». Українець вважає, що тут замішана "невидима рука білоруського КДБ".

Білорусь відмовила у в'їзді на свою територію українському журналістові Віталію Морозу, який останні чотири місяці навчається у США в рамках програми імені Фулбрайта.

Як повідомив Мороз у своєму блозі, 2 січня його зняли з поїзда «Київ-Мінськ» і поставили в паспорт штамп «В'їзд заборонено».

«Ніч у поїзді № 86 «Київ-Мінськ» обірвалася для мене раптово. «Непропуск» - вердикт молодого білоруського прикордонника, який перевіряв мій паспорт на білоруському кордоні. Напередодні мені не без зусиль вдалося дістати квиток на цей потяг, щоб відвідати родичів у Мінську на новорічні свята. Останні чотири місяці вчуся в США, тому планував цю поїздку ще влітку», - написав Мороз.

За його словами, перші десять хвилин він не вірив у такий розвиток ситуації, тому став приводити білоруським прикордонникам «з десяток причин», за яким він повинен був бути в Мінську. «Я вам повторюю, до Мінська ви не поїдете, причину ми не знаємо», - голос білоруського прикордонника остаточно зганяє з мене залишки сну», - зазначив українець.

Мороз повідомив, що о 2 годині ночі 2 січня опинився зі своїми речами на вулиці, на станції Терюха - пункті в'їзду в Республіку Білорусь. «Заспокоюю себе, що не перший, чия поїздка з Києва до Мінська завершується вночі висадкою з теплого купе в морозну ніч без зайвих пояснень. Негласно в чорних списках білоруської влади - до 100 тисяч прізвищ пересічних людей. Офіційно про чорні списки в Білорусі не говорять», - зазначив він.

За його словами, з початку 2013 року на білорусько-українському кордоні його випадок був не першим.

«Білоруські прикордонники досить миролюбні. На їх думку, вони просто виконують свою роботу. Допускаю, невидима рука білоруського КДБ керує ними як сліпим інструментом чужої волі. Тільки це складно пояснити моїм родичам. Останній мій приїзд до Білорусі був у липні. Протягом останніх 30 років щорічно їздив у Білорусь, законів не порушував, ніколи не було ніяких проблем з перетином кордону», - повідомив він.

Мороз повідомив, що паспорт йому повернули лише вранці, в дизелі, в якому його відправили в Україну. «У паспорті - синій штамп «Уезд забаронены». При цьому ніякого документа, чому заборонили в'їзд до Білорусі, не нададуть. Перепитую, чи можу знову спробувати в'їхати, щоб побачити своїх родичів, кажуть, що не знають, термін заборони може закінчитися і через кілька днів, або ж тривати місяцями. Частина прикордонників не вірить у систему, на яку вони працюють. Це стає зрозумілим після чотирьох годин перебування на їх території», - зазначив журналіст.

За його словами, в посольстві Білорусі в Києві йому порадили звернутися в посольство України в Мінську для з'ясування причин заборони на в'їзд.

«Навчаючись в американському вузі як стипендіат програми імені Фулбрайта, мені доводиться робити презентації про пострадянські реалії і ситуації з медіа. Освічені американці цікавляться іншим світом, так вони намагаються зрозуміти чуже. Через тиждень у мене буде можливість нагадати зайвий раз моїм професорам про останню диктатуру в Європі. Диктатуру, де колючий дріт, чорні списки для пересічних громадян і руйнування сімейних зв'язків зведено в ранг державної політики», - зазначив Віталій Мороз. !zn

Читайте також:

Держдеп США пообіцяв допомогти білорусам побудувати демократичну державу

Лукашенко розпереживався за долю України

Лукашенко: Революцій у Білорусі ніколи не буде. Не дочекаєтеся

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі