Україна - найбільший «експортер» студентів до Європи

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Китай, Корея, Казахстан, Росія, Україна - найбільші експортери «комерційних» студентів до Європи.

Як розповів ZN.UA проректор Економічного університету в Катовіцах професор Р.Томанек, польські ВНЗ бажають перетягнути на себе частину їх коштів, оскільки заробити можна тільки на студентах поза Євросоюзом (всі студенти в усіх країнах-членах ЄС мають однакові можливості у користуванні державними дотаціями і стипендіями).

Польське суспільство позитивно ставиться до студентів з України, хоча і вважає їх потенційними конкурентами за робочі місця. Університети розглядають присутність іноземного студента у Польщі як шанс для розвитку. «Це світова тенденція. Глобалізація. І з цього потрібно отримати свій зиск. А не боятися конкуренції», - зазначила пані Віслава Сівіньська.

«В Україні зараз працює багато польських фірм, і для наших студентів це хороша можливість зробити швидку кар'єру», - вважає професор.

«Будемо сподіватися, що українська молодь буде повертатися додому не тільки з європейськими дипломами та знаннями, але і з бажанням впроваджувати реформи, які дозволять Україні стати членом Європейського Союзу», - говорить Ганна Кузьма.

Хочеться вірити, що наша мобільна молодь, яка обрала для навчання Європу, повернеться до України для свого першого місця роботи з бажанням проводити у країні реформи, а не «що-небудь підсунути під столом».

Детальніше читайте в статті Ольги Рось «Не наші університети» в останньому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі