У Німеччині оголошено лауреатів Премії за свободу і майбутнє ЗМІ

Поділитися
© ukrday.com.ua
У вівторок, 6 вересня, Лейпцизький фонд підтримки ЗМІ повідомив, що в 2011 році нагороду присуджено спеціальному кореспондентові газети «Коммерсант» Олегу Кашину, а також туніському журналісту Фахему Букаддусу і кореспонденту німецького телеканалу ARD Штефану Бухену (Stefan Buchen).

«Усіх трьох лауреатів об'єднує безстрашна боротьба за свободу слова, журналістська сумлінність і тематична непідкупність, - йдеться в повідомленні журі.- Лауреати докладають великих зусиль для того, щоб світ дізнався правду. І вони стають на бік тих, кому не дозволено висловлювати свою думку».

Зокрема, 31-річний Олег Кашин є одним з найвідоміших у Росії автором журналістських розслідувань, наголошується в заяві фонду. При цьому він не лише викриває дефіцити демократії в країні, але й мужньо розкриває проблеми в соціальній і екологічній сферах. У листопаді 2010 року на Кашина було скоєно напад, він був жорстоко побитий невідомими. Цей інцидент викликав хвилю обурення не тільки в Росії, але і в інших країнах.

«Фахем Букаддус вважається символом «жасминової революції» в Тунісі», - йдеться в повідомленні Лейпцизького фонду. Про проблеми в країні під час автократичного правління Бен Алі 41-річний журналіст писав ще задовго до початку «арабської весни». За свою боротьбу за демократичні цінності, свободу слова і плюралізм йому довелося дорого заплатити - він був засуджений і потрапив у в'язницю. Журналіст був звільнений навесні 2011 року.

42-річний Штефан Бухен відомий німецьким телеглядачам захоплюючими і автентичними репортажами і сюжетами з країн Близького і Середнього Сходу та Північної Африки. Відмінні знання арабської мови дозволяють йому безпосередньо спілкуватися з місцевими жителями, що «робить його сюжети унікальними свідченнями», підкреслює журі.

Загальний розмір премії становить 30 тисяч євро. Церемонія вручення нагород відбудеться 13 жовтня в Лейпцигу. Премію за свободу і майбутнє ЗМІ фонд присуджує журналістам, видавцям і установам з 2001 року. Нагорода заснована в пам'ять про мирну революцію в Лейпцигу восени 1989 року. Однією з вимог демонстрантів у той час була «вільна преса для вільної країни». У 2005 році лауреатом премії стала Анна Політковська.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі