У Львівській області за комунальні борги описали квартиру з двома дітьми

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
У Львівській області на підставі судового рішення Шевченківського районного суду міста Львова описали двокімнатну квартиру для подальшої реалізації за комунальні борги. Унікальність випадку в тому, що в цій квартирі мешкають двоє неповнолітніх дітей.

ЛКП «Збоїща-408» мало всі підстави подати до суду на мешканку будинку, що на вулиці Чигиринській, 13, Марію К. Загальний борг за квартирну плату та комунальні послуги досяг 46 тис. грн. Починаючи з 2007 року жінка жодного разу не розрахувалася за комунальні послуги. Пояснювала, що ніхто з мешканців квартири не працює, що має двох неповнолітніх дітей. Єдиним джерелом доходів сім’ї є її невеличка пенсія. «Якщо я сплачу 500 грн за комунальні послуги та квартиру, то чи зможу прожити за 200 грн?» - запитує вона.

«9 березня 2011 року набрав чинності Закон України про виконавче провадження в новій редакції, яким передбачено: якщо сума боргу перевищує десять неоподатковуваних мінімумів (9 тис. 600 грн), можна звернути стягнення на єдине житло. Передусім стягнення звертається на рухоме майно та майно у квартирі. Проте у квартирі будь-якого майна ми не побачили, отже, залишається нерухоме майно», - каже головний державний виконавець Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції Наталія Баїрова.

Утім, до 46-тисячного боргу причетне й саме ЛКП «Збоїща-408». Щомісячно сім’я Марії К. отримує до сплати суму, яка перевищує норми здорового глузду. Наприклад, рахунок за травень цього року: холодна вода - 143 грн, гаряча вода - 337 грн, центральне опалення - 127 грн, квартирна плата - 82 грн. При цьому у квартирі фактично проживають двоє людей - Марія К. та одна з її дочок. Малолітні діти навчаються у школі-інтернаті. Лічильники на водуу квартирі відсутні.

За словами Марії К., колишній начальник ЛКП обіцяв їй як багатодітній матері встановити лічильники безплатно, але слова не дотримав.

Про арешт квартири, в якій зареєстровані двоє малолітніх дітей, начальник відділу у справах дітей Шевченківської райадміністрації Світлана Скобало дізналася від кореспондента ZN.UA. За її словами, згідно із законом ніхто не має права позбавити дітей не те що права власності, а й права користуватися квартирою. Про те, щоб позбавити дітей житла і мови не може бути.

У Національній федерації профспілок вважають, що влада повинна бути послідовною. Підписані президентом України Віктором Януковичем законопроекти, згідно з якими недержавним підприємствам ПЕК списується майже 25 млрд грн боргу, суперечать будь-яким принципам соціальної справедливості. Щоб відновити ці принципи, Україні потрібен закон, який списує борги громадян за житлово-комунальні послуги і гарантує ліквідацію заборгованості із зарплати.

«Цілком можливо, що після реалізації квартири на торгах колишнім її власникам мало що залишиться, - каже заступник директора агентства нерухомості «Росан-Довіра» Вадим Ващук. - Із суми, за яку буде реалізовано квартиру, 10 відсотків піде державній виконавчій службі. Якщо борг не зросте, то 46 тис. грн перерахують ЛКП. Решту віддадуть колишнім власникам квартири. Що вони робитимуть із цими грошима, нікого не цікавить - куплять однокімнатну квартиру чи витратять їх якось інакше».

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Василя Худицького «Комунальники сльозам не вірять».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі