У Чорнобильській зоні розпочалося будівництво сховища радіоактивних відходів

Поділитися
© adriahit.com
У Чорнобильській зоні відчуження почалося будівництво централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання. Про це повідомляє прес-служба МНС України.

Введення об'єкта в експлуатацію заплановано на середину 2013 року.

За словами голови Державного агентства з управління зоною відчуження Володимира Холоші, будівництво сховища фінансується за рахунок допомоги уряду Великобританії в рамках ініціативи країн «великої вісімки» «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї і матеріалів масового знищення» з наданням додаткового фінансування з боку Європейського Союзу.

Загальна вартість проекту складає 120-125 мільйонів гривень (15,5 мільйона доларів), у тому числі близько 8 мільйонів фунтів стерлінгів надав уряд Великобританії, ще 2 мільйони євро - Європейський Союз.

У свою чергу посол Великобританії в Україні Лі Тернер відзначив, що споруда, яку буде зведено на цьому місці, - це результат співпраці українських розробників проекту і британських технічних консультантів. «Таким чином, тут буде найвищий рівень безпеки і найкраща якість будівництва», - сказав у Л.Тернер.

За словами посла, значну роботу необхідно буде виконати для транспортування до сховища джерел іонізуючого випромінювання з усією України.

В.Холоша зазначив, що найбільше радіоактивних відходів зосереджено в Україні у районі таких великих міст, як Одеса, Київ, Донецьк і Дніпропетровськ. Для безпеки громадян надзвичайно важливо екологічно розвантажити ці регіони, зазначив він.

Сховище розраховано на прийом до 21 тисячі джерел радіації на рік. Всього в ньому можна зберігати до 400 тисяч джерел радіації. При цьому проект будівництва допускає у разі необхідності збільшення можливостей сховища.

За словами В.Холоші, джерела іонізуючого випромінювання - це невеликі за розміром капсули, в яких знаходиться високоактивна речовина, наприклад кобальт, цезій або стронцій.

«Вони використовуються, наприклад, при діагностуванні за допомогою рентгена, для лікування ракових захворювань. Вони дуже маленькі - від 1 до 15 сантиметрів», - зазначив посол Великобританії.

Сховище створюється на основі комплексу виробництв «Вектор», який об'єднує підготовку до зберігання і зберігання кондиціонованих джерел іонізуючого випромінювання у спеціальних контейнерах протягом 50 років.

«Сховище дозволить протягом близько 10-12 років зібрати всі джерела іонізуючого випромінювання в одному місці і таким чином зробити безпечним наше середовище», - резюмував голова Державного агентства з управління зоною відчуження.

Нагадаємо, за підсумками Чорнобильської донорської конференції, що відбулася 19 квітня, Україна, значна частина країн-донорів і Європейський банк реконструкції та розвитку зафіксували готовність зібрати близько 550 млн євро на реалізацію чорнобильських проектів. Україна вже завершила збір донорських коштів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі