ЦВІТУТЬ НАВКОЛО ДИВА СТАТИСТИКИ

Поділитися
Статистика, як відомо, знає все, але знання не завжди правильно співвідноситься з реальністю. Зокр...

Статистика, як відомо, знає все, але знання не завжди правильно співвідноситься з реальністю. Зокрема, радянська спортивна статистика нічим не різнилася від господарської, яка радісно повідомляла про мільярди пудів зерна чи неймовірну кількість виплавленого чавуну. За цією статистикою легкоатлетом вважався будь-який учасник масових кросів, раз на рік одягнувши спортивну форму. Як зараз пам’ятаю, у Вінницькій області, що особливо виділялася в Україні на предмет дутих цифр, офіційно було 200 тисяч легкоатлетів. Коли я вчився в Київському університеті, там налічувалося 10 тисяч легкоатлетів. Абсурдність цієї цифри я зрозумів як слід, коли вперше 1958 року у нас було видано американський підручник бігу, стрибків і метань. Там я прочитав, що 1935 року в університеті штату Огайо в Колумбусі значилося усього 30 легкоатлетів, правда, одним із них був майбутній чотириразовий олімпійський чемпіон Джессі Оуенс, інші класом нижче, але всі з конкретними високими результатами. На жаль, і в незалежній Україні статистичні успіхи набагато вище за реальні.

Досягнення американців у легкій атлетиці на Олімпіадах унікальні, і тільки іноді з ними могли суперничати за кількістю медалей радянські спортсмени. Треба також враховувати, що коли ми говоримо про спортсменів із Ямайки чи Тайваню, то це, як правило, люди, котрі навчаються в американських університетах у видатних тренерів. Десяток золотих нагород у Сіднеї лише підтвердив зайвий раз авторитет американців.

Нещодавно з’явилося повідомлення, що, проваливши олімпійський сезон, чемпіонка Європи в спринті француженка Крістін Аррон вирішила пройти курс тренувань на базі в Каліфорнії під керівництвом Джона Сміта, з ім’ям якого пов’язано всі успіхи світового рекордсмена на стометрівці Моріса Гріна. Можливо, це допоможе талановитій бігунці повернути колишню моторність. В Америку потягнуло й чемпіонку світу в семиборстві француженку Юніс Барбер, яка готуватиметься під керівництвом Боба Керсі — чоловіка однієї із найтитулованіших легкоатлеток Джек Джойнер- Керсі.

А тим часом Меріон Джонс продовжує пожинати лаври від свого феноменального успіху в Сіднеї. До премії Джессі Оуенса зараз додався титул кращої спортсменки року за версією Національного олімпійського комітету США. Серед чоловіків перевагу було віддано переможцю Олександра Кареліна — борцю Рулону Гарднеру, а кращим легкоатлетом року оголошено Майкла Джонсона — за свої успіхи на дистанції 400 метрів.

На Балканському півострові після опитування фахівців із розташованих на ньому країн кращим визнано несподіваного переможця Сіднея в бігу на 200 метрів грека Костантіноса Кентеріса, у Марокко героєм року став бігун на 1500 метрів Ель Герруж.

Ще кілька останніх новин. Дискваліфікована 1994 року за непомірну кількість тестостерона в організмі британська бігунка на середні дистанції Дайана Модал намагалася в Лондонському верховному суді стягнути з легкоатлетичної асоціації Великобританії 500 тисяч фунтів стерлінгів, але позов було відхилено.

Австралієць Джей Тауріма, котрий у Сіднеї несподівано став срібним призером у стрибках у довжину, потрапив в автомобільну аварію й ушкодив коліно. Травма, на думку лікарів, перешкодить йому виступити на березневому чемпіонаті світу з легкої атлетики в закритому приміщенні, який пройде наступного року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі