ТРАДИЦІЇ СТВОРЮЄМО САМІ

Поділитися
Командний чемпіонат України з академічної греблі зібрав флотилію майже з 300 учасників. З тих областей, які культивують цей вид спорту, не надіслала свою команду лише Вінницька...

Командний чемпіонат України з академічної греблі зібрав флотилію майже з 300 учасників. З тих областей, які культивують цей вид спорту, не надіслала свою команду лише Вінницька. Отже, на Матвіївській затоці Дніпра в Києві вели боротьбу 278 спортсменів із 9 регіонів. По дві команди заявили Дніпропетровщина, Київ і столична область. Це не дивно, адже тут академічне веслування користується популярністю, хоча лідерам і буває важко. Але сьогодні — не про це.

Якщо подивитися іменний список учасників, то ми побачимо всіх, окрім олімпійців. Ті, хто відправляється до Сіднея, цього тижня відпочивали. Ну а всі інші заявили про серйозний намір в наступному сезоні перейти з категорії резерву у вищу — основний склад збірної. Можна сказати, що в академічній греблі зміцнюється традиція, яка виникла в стартах Кубка України. Полягає вона в тому, що колишні лідери українського (та й всесоюзного) веслування засновують спеціальні призи в тих класах човнів, у яких свого часу виступали вони самі. Ось і тепер відомі в минулому армійці Олександр Іванюта і Василь Олійник вирішили особливо відзначити переможця в «їхньому» класі — двійці безрульній. Хочеться бачити продовження того, що сам колись створював, зміцнював, тобто сприяв розвиткові свого виду. І саме в чоловічих заїздах двійок безрульних розгорілася серйозна боротьба. Завершилася вона на користь Олександра Юрченка і Володимира Єрченка. До речі, Олександр — син восьмиразового чемпіона світу, призера Олімпійських ігор каноїста Василя Юрченка. Проте він вибрав собі інший вид веслування. Юний спортсмен успішно піднімає майстерність. Цього року дебютував у чемпіонаті світу серед дорослих у неолімпійській програмі, але в складі четвірки.

Змагання на затоці проходили по повній програмі, у всіх 17 класах човнів. І про кожне можна було б розповісти щось цікаве. Але ми назвемо лише переможців в одиночках: це миколаївка Тетяна Колесникова і херсонець Геннадій Захарченко. Між іншим, Тетяна теж була учасницею чемпіонату світу в складі четвірки розгорнутої, яка зайняла в Загребі сьоме місце. На жаль, це був найкращий результат наших земляків. Щоб не зупинятися на такій сумній ноті, скажемо, що в першій декаді жовтня в Запоріжжі пройде завершальний етап Кубка України. І лише там ми побачимо, кому дістануться іменні призи наших ветеранів. Поки ж будемо міцно стискати кулаки, бажаючи удачі олімпійцям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі