Точка зборки: весняне Середземномор’я, або Новий погляд на старий світ

Поділитися
Лише після того, як сам побуваєш у міжсезоння на Середземноморському узбережжі Туреччини, розумієш, чому туристичні гурмани віддають перевагу саме цій порі року, а не палючій літній спеці.

Лише після того, як сам побуваєш у міжсезоння на Середземноморському узбережжі Туреччини, розумієш, чому туристичні гурмани віддають перевагу саме цій порі року, а не палючій літній спеці. І річ не тільки в тому, що в цей період на одному п’ятачку вулиці розквітлий кущ сусідить із велетенським кактусом, а трохи оддалік - дозрівають рясні соковиті плоди апельсинового дерева.

Саме в міжсезоння можна відвідати найбільше прекрасних і віддалених куточків Туреччини, в кожному з яких ви завжди знайдете на що подивитися. Так, за час семиденної подорожі ми змогли не тільки побувати на руїнах храму Аполлона, побачити найдавніші некрополі, зазирнути в найвідоміші на території Середземномор’я античні театри, сфотографувати унікальні лікійські саркофаги, доторкнутися до раки Миколая Чудотворця, а й оглянути через спеціальні ілюмінатори в днищі прогулянкової яхти руїни античних міст, які опинилися під водою внаслідок землетрусу. Протягом поїздки нас супроводжувала неймовірно ерудована і дуже легка у спілкуванні жінка-гід Небахат.

А почалася наша подорож із відвідин одного із найбільш унікальних місць Туреччини - прекрасної «бавовняної фортеці», відомої як Памуккале. Вигадливі білі тераси, каскади і басейни цього місця, що виникли в результаті вапняних відкладень із насичених кальцієм джерел, справили на нас незгладиме враження. І коли ми самі приєдналися до вервечки людей, котрі повільно ступали білосніжним мереживом терас, відчуття нереальності того, що відбувається, тільки посилилося. Щойно ми встигли звикнути до цього феномена, як перед нами виник басейн Клеопатри - «ванна» з мінеральною водою, температура якої ніколи не опускається нижче 35 градусів тепла. Слід сказати, від охочих скупатися в цьому місці немає відбою. Але коли ви не хочете занурюватися у басейн, який виник на місці римських лазень і на дні якого, до речі, прозирають античні руїни, - можете вирушити на огляд прекрасного античного міста Хієраполіса, де був страчений і похований один із 12 апостолів - Пилип. Будьте певні, ані гаряче турецьке сонце, ані туристичні групи в цей час вам не заважатимуть - міжсезоння сприяє цінителям старожитностей!

Не менше захоплення напевно ж викличе і подорож у Демре та Кекова. Демре - сучасна назва Міри, у стародавні часи - найбільшого міста Лікії, невеликої, але незалежної країни. Один із основних історичних скарбів цього місця - дивовижний комплекс скельних гробниць. І хоча поруч із ним збереглася ще одна антична визначна пам’ятка - амфітеатр на десять тисяч осіб, християни всього світу знають Лікію не завдяки йому. Річ у тому, що саме на цій землі народився, жив і помер один із найбільш шанованих у православному світі святих Миколай Чудотворець, до раки з шістьма кісточками якого в курортний сезон туристи вистоюють не менше години. Втім, нашій групі і тут неймовірно пощастило.

…Надзвичайно чиста бірюзова вода, привітне сонце і теплий морський вітер. Усе це захоплювало нас на борту комфортабельної яхти, завдяки якій ми не тільки оцінили прекрасні береги та бухти сусідніх островів, а й доторкнулися до підводного царства, всіяного руїнами античних міст.

Новий день приніс нову казку - місце, що називається Улупінар. Первозданну красу цього прекрасного куточка Туреччини ми змогли відчути ще повніше завдяки обіду в місцевому ресторані «Ботанік», головну страву якого - форель - треба було роздобути самому. І хоча рибалки з нас виявилися нікудишніми, хвостатий делікатес нам усе одно подали.

Стара частина Анталії цієї пори року також виявилася більш привабливою. Коли ми забрели в один із її старовинних двориків - ані через десять, ані через 20 хвилин ніхто не захотів його залишати...

Перед нами відчинили двері такі розкішні готелі, як розміщений на Анталійському узбережжі в оточенні соснових та горіхових лісів і оформлений у східному стилі Spice Hotel & SPA, прекрасний Susesi De Luxe Resort Spa & Golf, назва якого невипадково перекладається як «дзюрчання води», і дивовижний своєю концепцією та прекрасним ландшафтним дизайном Rixos Sungate, в якому, до речі, SPA-процедури представлені максимально. Попри це, нам усе одно хотілося продовжити «живе знайомство» з дивною країною, де розквітлий кущ сусідить із велетенським кактусом, а трохи оддалік - дозрівають рясні соковиті плоди апельсинового дерева.

Автор дякує туроператорові TEZ TOUR в Україні за організацію прес-туру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі