Технорама

Поділитися
Продаж цифрової музики торік подвоївся Обсяг продажу цифрової музики у світі майже подвоївся 2006 року й сягнув приблизно 2 млрд...

Продаж цифрової музики торік подвоївся

Обсяг продажу цифрової музики у світі майже подвоївся 2006 року й сягнув приблизно 2 млрд. доларів, ідеться у звіті Міжнародної федерації фонографічної індустрії (МФФІ). У документі, що зветься «Звіт про цифрову музику-2007», зазначено, що торік споживачі легально придбали 795 мільйонів музичних файлів, що на 89% більше, ніж торік.

Нині, за даними федерації, у 40 країнах діє майже 500 легітимних мережних музичних магазинів. В найбільших із них число запропонованих до завантаження файлів за рік подвоїлося й сягає тепер 4 млн. Проте попри все це, загальний оборот музики у світі в першій половині 2006 року скоротився на 4%.

До 2010 року, за прогнозом МФФІ, цифрова музика перетягне на себе чверть усього світового музичного обороту, а нині на цей сегмент припадає 10% загального обсягу. Таким чином, звукозаписувальні компанії, усупереч своїм прогнозам, не зможуть тепер за рахунок «цифри» покрити збитки від зниження попиту на традиційні носії.

Оцінюючи нинішню ситуацію й видаючи прогнози на майбутнє, федерація закликає до активнішої боротьби з незаконним обміном музичними файлами в Інтернеті.

Понад половина «шкідливого» ПЗ 2006 року припадає на «трояни» й шпигунські модулі

Рейтинг 2006 року очолило рекламне й шпигунське програмне забезпечення, яке становить майже 40 відсотків виявлених шкідливих кодів. Обидва вони пов’язані з рекламою, оскільки збирають особисті дані з заражених комп’ютерів, включаючи інформацію про переглянуті веб-сайти й відвідані інтернет-магазини. Потім ці дані використовують для підгонки реклами під смаки користувача. Законність такої діяльності сумнівна, оскільки вона здійснюється без відома користувача.

Cybersecurity.ru з посиланням на антивірусну лабораторію PandaLabs повідомила, що троянські віруси й рекламне/шпигунське програмне забезпечення становили понад половину шкідливих кодів, виявлених 2006 року антивірусом Panda ActiveScan.

«Трояни» — 17% виявлень, виконаних Panda ActiveScan
2006-го, піднялися майже на 10 пунктів за останній квартал. Цей особливо небезпечний різновид шкідливого ПЗ спроможний приховано функціонувати в зараженій системі. Нині основною функцією «троянів» є крадіжка паролів, що їх використовують для фінансових трансакцій, для отримання несанкціонованого доступу до банківських рахунків користувачів.

Єврокомісія закликає Європу
переходити на відкрите програмне забезпечення

Європейська комісія 16 січня розповсюдила розгорнуте звернення до представників європейського бізнесу і керівників європейських держав, у якому закликає використовувати відкрите програмне забезпечення. Крім того, європейські чиновники кажуть, що готові допомогти й проконсультувати всі компанії, які бажають перейти на OpenSource.

На думку чиновників Єврокомісії, на сьогодні відкрите програмне забезпечення на чолі з операційною системою Linux досягло того ступеня надійності й безпеки, за якого можливе його масове впровадження. У заяві говориться, що міграція з комерційних продуктів та впровадження відкритого ПЗ і Linux «у переважній більшості випадків будуть економічно й інформаційно обгрунтовані». Чиновники зазначають, що на сьогодні безліч європейських компаній і державних структур використовують дороге комерційне програмне забезпечення, витрачаючи на ліцензії сотні тисяч євро щорічно. Мігрувавши на відкрите ПЗ, така потреба відпаде, кажуть у Брюсселі.

Представники Єврокомісії розповіли, що протягом тривалого часу проводили дослідження Linux і відкритого ПЗ в шести європейських країнах, на підставі чого й роблять свої заяви. «Наші дослідження показують, що майже в усіх випадках перехід на відкрите програмне забезпечення означатиме нижчу вартість володіння ним у довгостроковому періоді», — ідеться у звіті університету ООН у Маастрихті (Нідерланди).

Зокрема було жорстко розкритиковано й без того скандальну серію досліджень Microsoft Get the Facts, де ІТ-професіоналів і бізнес-користувачів переконували, що програмне забезпечення Microsoft обходиться дешевше, ніж відкрите ПЗ.

Окремо Єврокомісія наголосила й на потребі розповсюджувати та впроваджувати в середовищі бізнесового співтовариства і держорганів офісний пакет OpenOffice. «OpenOffice оснащений усіма функціями, потрібними для створення офісних документів, таблиць і презентацій. Крім того, він абсолютно безоплатний і достатньо стабільний», — зазначено у звіті.

Водночас Єврокомісія робить два застереження. По-перше, у короткостроковій перспективі компанії, що переходять на відкрите ПЗ, можуть спіткати великі витрати, спричинені міграцією, особливо якщо вона часткова, а також навчанням персоналу працювати з новими продуктами. По-друге, певна частина персоналу, можливо, якийсь час відчуватиме дискомфорт під час роботи з новими продуктами.

У жовтні минулого року Єврокомісія вже виділила близько трьох мільйонів євро на створення великого веб-порталу Open Source Observatory and Repository і формування команди розроблювачів, яка опікуватиметься продуктами для міграції та перенесенням даних на відкриті продукти.

Google Earth допомагає
іракським повстанцям бомбити англійців

Іракські повстанці, організовуючи мінометні та ракетні обстріли британських військових баз у Барсі, використовують супутникові фотографії з бази даних служби Google Earth.

Роздруківки зображень із Google Earth були виявлені в будинках заколотників під час рейдів, проведених минулого тижня. На супутникових знімках достатньо чітко видно споруди на території британських військових баз, а також об’єкти, які можуть стати цілями для атак, зокрема житлові бараки, вбиральні й стоянки військових автомобілів.

Представник британської розвідки підкреслив, що повстанці, як видно, користуються сервісом Google Earth з метою виявлення найбільш уразливих об’єктів на території військових баз, таких як житлові блоки під навісами.

Представник Google підкреслив, що будь-яка інформація може бути використана як на благо, так і на шкоду. При цьому в Google зазначили, що готові вислухати всі пропозиції урядових організацій.

Водночас британські війська спеціального призначення, що базуються в Барсі, не виключають можливості подачі позову проти Google у разі, якщо вони зазнають мінометного та ракетного обстрілу повстанців. За останні шість місяців, згідно з офіційними даними, у Барсі один британський солдат загинув і кілька дістали поранення.

Google Earth (від англ. Earth — Земля) — проект компанії Google, у рамках якого в Інтернет було викладено супутникові фотографії всієї земної поверхні. Сервіс Google Earth є безоплатним. Фотографії деяких регіонів мають безпрецедентно високу роздільну здатність (до 1 метра реальної місцевості в сантиметрі зображення).

Пірати зберуть гроші
на купівлю суверенної держави

Власники популярного шведського BitTorrent-пошуковика The Pirate Bay оголосили про намір зібрати гроші на купівлю «суверенного князівства Сіленд», повідомляє «Компьюлента» з посиланням на Beta News. Сіленд розташований у міжнародних водах, за 10 кілометрів від східного узбережжя Великобританії. Задум заповзятливих шведів полягає в тому, щоб установити сервери там, де не діють закони про охорону авторських прав.

У травні минулого року в The Pirate Bay, який дає можливість шукати нелегальні копії фільмів, музичних альбомів, телесеріалів і ПЗ, виникли проблеми з законом. Хоча цей сервіс, як і інші подібні пошуковики, не займається хостингом перелічених вище матеріалів, він відіграє важливу роль у їх розповсюдженні.

Якщо зібраних грошей не вистачить на купівлю Сіленда (який є не чим іншим, як морською платформою для видобутку нафти), оператори сервісу мають намір викупити невеличкий острів і проголосити його незалежною державою. Наразі групі вдалося зібрати близько 17 тисяч доларів США. У їхній заяві сказано, що «це місце буде відкрите для всіх, на Сіленді буде високошвидкісний доступ в Інтернет і не діятимуть закони про авторське право».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі