Список ворогів української преси очолили депутати від парламентської більшості

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Журналісти склали список політиків та вищих посадових осіб, які перешкоджають їхній професійній діяльності. Значну частину списку - вісім із десяти позицій - займають представники місцевих органів влади.

Національна спілка журналістів оприлюднила список чиновників і політиків, що перешкоджають професійній діяльності співробітників ЗМІ.

Список цього року очолили керівники парламентських фракцій Партії регіонів Олександр Єфремов, Народної партії Ігор Шаров та Комуністичної партії Петро Симоненко.

Ці троє потрапили у список за те, що 26 квітня звернулися до спікера парламенту Володимира Литвина з проханням не допускати у сесійну залу сторонніх осіб під час блокування опозицією роботи Верховної Ради, пише Коммерсант-Украина.

Симоненко вважає, що потрапив у список несправедливо: «Коли підписувалося звернення (до Володимира Литвина), мене в Києві не було. Його підписували мої колеги. Їхнім аргументом було те, що в цілях безпеки на балконах не мало бути журналістів під час непленарного засідання».

«А під час пленарної частини - будь ласка, ніхто за руку не хапає і мікрофон не вириває», - сказав Петро Симоненко.

Глава парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Юрій Стець («Наша Україна-Народна самооборона») зазначив, що у списку не вистачає імені голови парламенту Володимира Литвина.

«Вперше за 20 років журналістів не пустили на робоче місце. Це навіть не прихована цензура, а просто нахабна поведінка людей, що вказують, кому і як ходити на роботу», - сказав Стець.

Однак найчастіше, на думку голови Національної ради журналістів України (НСЖУ) Олега Наливайка, свобода слова порушується в областях. Тому більшу частину списку - вісім з десяти позицій - займають представники місцевих органів влади.

Нагадаємо, президент України Віктор Янукович очолив антирейтинг «Вороги преси-2010», складений ГО «Інститут масової інформації» та Київською незалежною медіа-профспілкою.

Торік аналогічний антирейтинг очолив тодішній генпрокурор Олександр Медведько. !zn

Читайте також:

КНДР пригрозила знищити офіси південнокорейських ЗМІ, які «неправильно» висвітлюють події

З 26 звернень за рік у прокуратуру про порушення прав журналістів задоволено лише одне

Частка негативних матеріалів у світових ЗМІ про Україну перевищила 80%

Кабмін пропонує звільнити журналістів від відповідальності за оприлюднення слів чиновників

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі