Сьогодні в Україні святкують День Перемоги

Поділитися
© collider.com
Сьогодні відзначається 66-та річниця перемоги над нацистською Німеччиною.

9 травня о 10:00 ранку почалася урочиста хода проїздом бронетранспортера Збройних сил України з автентичною копією Прапора Перемоги на борту і в супроводі 3-х офіцерів президентського полку.

За ними крокували воїни почесної варти Міноборони з державним прапором України, прапорами міста-героя Києва, ЗСУ та їх видів. А далі пройшла офіційна колона з керівництвом країни. У ній - президент України Віктор Янукович, прем'єр-міністр Микола Азаров, голова Верховної Ради Володимир Литвин, а також керівництво Києва та області. Вони пройшли по Хрещатику, зупинившись на спеціальному майданчику Майдані Незалежності.

Тисячі киян спостерігають за святковими заходами з узбіч Хрещатика і на Майдані.

На головній вулиці столиці також можна побачити військову техніку часів Великої Вітчизняної війни, проїзд якої організувала громадська організація «Київський клуб «Червона зірка».

Планується, що після урочистої ходи розпочнеться мітинг-концерт «Ту славну весну не забути довіку!», під час якого виступить голова української держави Віктор Янукович.

У другій половині дня під час святкового концерту присутні зможуть послухати пісні воєнних часів у виконанні відомих співаків і колективів.

Завершиться святкування Дня Перемоги у столиці о 21.00 урочистим святковим феєрверком з 20-ти залпів.

Нагадаємо, вчора, 8 травня, президент Віктор Янукович привітав ветеранів Великої Вітчизняної війни, героїв фронту і тилу, співвітчизників із Днем Перемоги.

Велика Вітчизняна війна почалася 22 червня 1941 року, коли фашистська Німеччина напала на Радянський Союз. На її боці виступили Румунія, Італія, а через кілька днів Угорщина, Словаччина і Фінляндія.

Війна тривала майже чотири роки і стала найбільшим збройним зіткненням в історії людства. На величезному фронті, що простягався від Баренцового до Чорного морів, з обох сторін у різні періоди билися від 8 до 12,8 млн осіб, застосовувалося від 5,7 до 20 тисяч танків і штурмових гармат, від 84 до 163 тисяч гармат і мінометів, від 6,5 до 18,8 тисячі літаків. Такого величезного розмаху бойових дій та концентрації такої великої маси військової техніки історія воєн ще не знала.

Акт про беззастережну капітуляцію фашистської Німеччини було підписано у передмісті Берліна 8 травня о 22:43 за центрально-європейським часом (за часом СРСР, у складі якого перебувала Україна, 9 травня о 0:43). Саме через цю різницю у часі День закінчення Другої світової війни в Європі відзначається 8 травня, а у країнах колишнього СРСР - 9 травня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі