«ШАХТАР» ПОПЕРЕДУ ВСІХ

На фініші десятого чемпіонату країни не з’ясовано практично лише одне, але дуже важливе питання: хто все ж таки, «Динамо» чи «Шахтар», зійде на вищу сходинку п’єдесталу пошани...
Не поспішай...

На фініші десятого чемпіонату країни не з’ясовано практично лише одне, але дуже важливе питання: хто все ж таки, «Динамо» чи «Шахтар», зійде на вищу сходинку п’єдесталу пошани. Перемога гірників у недавньому поєдинку з киянами на НСК «Олімпійський» довела суперництво між лідерами до точки кипіння. Розрив між претендентами на золото становить лише одне очко. У заочній суперечці все залежатиме від прагматизму, «довгої лави», професійного суддівства і, звісно ж, від «пані Удачі».

Матчі 20-го туру жодних змін у турнірні полюси не внесли. Лідери традиційно, хоч і з різними витратами зусиль, переграли своїх опонентів, а аутсайдерів, схоже, вже геть не цікавлять результати поєдинку: «Сталь» і «Нива» напевно залишать вищу лігу.

Центральний стадіон гірницької столиці в зустрічі «Шахтар»—«Кривбас» був заповнений ущерть. До речі, донецькі любителі футболу сьогодні, мабуть, найбільш віддані й активні в Україні. Напевно, причина того — чемпіонські претензії команди Віктора Прокопенка. У рідних стінах «Шахтар» виступає традиційно потужно, громлячи оборонні споруди суперників, забиваючи в середньому за гру 2,7 м’яча. Багатьом глядачам, які прийшли на поєдинок із «Кривбасом», здавалося, що на своєму полі «оранжева команда» без особливих зусиль переграє ослаблий нинішнього року «Кривбас». Із перших хвилин зустрічі господарі, як і годилося, пішли вперед і намагалися закрити гостей на їхній половині поля. Активним був новачок донеччан росіянин Стрєлков, який разом із Воробеєм шматував захист криворіжців. Але тільки наприкінці першого тайму атака переважила оборону: Бахарєв у властивому йому стилі підкрутив м’яч у воротарський майданчик, де рослий сенегалець Ндіає завадив голкіперу гостей Остапенку зіграти чітко. Новобранець Стрєлков найшвидше зорієнтувався на «п’ятачку» перед воротами і, як професіонал із НХЛ, добив м’яч у ворота — 1:0.

У стартові хвилини другого тайму гірники спробували розвинути успіх і зрештою були винагороджені: Воробей пішов на силове обведення в штрафному майданчику гостей, змусивши захисників зіграти проти нього не за правилами, — пенальті. Удар кращого снайпера з 11-метрової позначки був бездоганним — 2:0.

Перевага у два м’ячі в поєдинку з аутсайдером ледь не зіграла з донеччанами лихий жарт. Розслабившись, вони дозволили супернику провести низку гострих випадів, і після одного з них перевага лідера звелася до мінімуму — 2:1. Сталося це в середині другого тайму, коли шалька терезів могла гойднутися в який-завгодно бік. Слід сказати, що криворіжці, забивши м’яч, анітрохи не ніяковіли перед «Шахтарем». І хтозна, чим би все скінчилося, якби удари учасників поєдинку були трохи точнішими. Донеччани мали кілька можливостей збільшити рахунок, а гості — зрівняти його. Але попри всі зусилля суперників, результат на табло залишився незмінним — 2:1. На післяматчевій прес-конференції наставник гірників Віктор Прокопенко обсипав криворіжців компліментами, зазначивши, що з такою грою, як у Донецьку, вони могли б претендувати на вище місце, ніж посідають тепер.

Київське дербі: ЦСКА—«Динамо» становило чималий інтерес як зі статистичного, так і зі спортивного погляду. Річ у тім, що оборона армійців зарекомендувала себе в нинішньому чемпіонаті з найкращого боку. У 19-ти попередніх поєдинках підопічні Михайла Фоменка пропустили всього 13 м’ячів і в нинішньому сезоні ще жодного разу не програвали на полі свого затишного стадіону. До речі, близько трьох поколінь динамівців на цьому полі взагалі не грали, виступивши на ньому востаннє в далекому 1978 році. Цей факт здається досить цікавим, враховуючи те, що на стадіоні ЦСКА за цей час побували «зірки» світового калібру: Жоао Пінту, Фернандо Коуту, Паоло Мальдіні, Аттіліо Ломбардо, Джанфранко Дзола та багато інших. Щоправда, вони не брали участі в офіційних поєдинках, а лише тренувалися напередодні зустрічей зі збірною України.

У зустрічі земляків гідного протистояння в майстерності й у вольових якостях не відбулося. Перевага динамівців протягом усього поєдинку була істотною. Вже до перерви питання про переможця було знято з порядку денного після чотирьох проведених м’ячів у ворота Реви, який зовсім непогано зіграв. Перший м’яч організував невтомний румун Чернат, фінтами на шляху до воріт розкидавши кількох армійців, після чого запросив до завершального удару Белькевича. Валентин не поскупився і надав це право юному Мелащенку — 1:0.

Повівши в рахунку, біло-блакитні догравали поєдинок під власну диктовку. Вийшовши в стартовому складі, Кузьмичов намагався довести, що не проти і надалі виходити на поле з перших хвилин поєдинку. Проти армійців росіянин зіграв помітно, провівши в їхні ворота два м’ячі. У цілому динамівці були свіжими і діяли так, ніби над ними не тяжіло завдання обов’язково здобути три очка, про що свідчить переконлива перевага — 5:1.

Опустивши руки, «Нива» не сприймалася як серйозний суперник для «Дніпра», що претендує в чемпіонаті на третє місце. Гостям вдався так званий швидкий гол, відтак вони впевнено керували перебігом поєдинку. Наприкінці матчу Шелаєв зміцнив перевагу дніпровців — 2:0, після чого ледь жевріючі на футбольному полі пристрасті і геть вщухнули.

Продовжив свою безпрограшну серію донецький «Металург», який приймав у рідних стінах одноклубників із Запоріжжя. Щоправда, цього разу господарям не вдалося переграти суперника, — 1:1. Не зумівши здобути три очка, підопічні Семена Альтмана, що посідають четверту позицію в турнірній таблиці, втратили шанси претендувати на бронзові нагороди.

«Ворскла», стартувавши в нинішньому чемпіонаті дуже невдало, у другому колі значно стабілізувала свою гру. Її поєдинок із «Карпатами» у цьому плані був дуже прикметний. Стосунки суперників уже не перший сезон мають, якщо хочете, максималістське забарвлення: команди завжди виграють одна в одної лише на своєму полі. Причому в полтавчан у цьому плані є ще одна перевага. Вони не дозволили прикарпатцям забити на стадіоні «Ворскла» бодай один м’яч. Таку приємну для господарів традицію не було порушено і цього разу. До перерви півзахисник господарів Онопко точним ударом підвів розіграш штрафного удару — 1:0. Перемогу господарів закріпив їхній форвард Мусолітін точним ударом із 11-метрової позначки.

В інших матчах зафіксовано такі результати: «Металіст»—«Таврія» — 3:0, «Сталь»—«Металург» (Маріуполь) — 0:4.

***

2 травня на стадіоні «Динамо» у Києві збірна України
«U-18» у повторному матчі плей-оф приймала своїх ровесників із Греції і домоглася перемоги — 1:0. М’яч провів киянин Руслан Єрмоленко. Виграш дозволив нашим хлопцям здобути право представляти свою країну у фінальній частині чемпіонату Європи, що відбудеться у Фінляндії в червні-липні. Це незаперечний успіх команди, якою керує Валентин Луценко.

***

Минулих вівторка та середи пройшли перші півфінальні матчі Ліги чемпіонів. Мюнхенська «Баварія» піднесла сюрприз грізному «Реалу» із Мадрида,
обігравши його в Іспанії — 1:0. У поєдинку «Лідс» (Англія)—«Валенсія» (Іспанія) голів забито не було — 0:0.