Розкрито секрет, чому одні люди багаті, а інші - ні: вся справа у способі мислення

Поділитися
Мислення багатої людини кардинально відрізняється від того, як думає індивід, що живе «від зарплати до зарплати». Успішні люди ставлять перед собою високу планку і займаються улюбленою справою, у той час як люди з низьким доходом занижують свої здібності, ходять на роботу, яку не люблять, і живуть минулим.

Популярний американський бізнес-тренер Стів Сіболд, що спеціалізується на коучингу для фахівців з продажу, випустив книгу, присвячену психологічним відмінностям у поведінці людей різних рівнів достатку. Точніше, багаторічний досвід спостереження за суспільством дозволив тренеру з'ясувати, чим відрізняється мислення багатої людини від способу мислення індивіда, що живе «від зарплати до зарплати».

«Середньостатистична людина прозомбована тезою про те, що багаті люди - це або щасливчики, або нечисті на руку персонажі (ось чому в нижчих шарах населення збагачення вважається чимось ганебним). Забезпечені ж знають, що багатство - хоч і не гарантує щастя - робить життя набагато легшим і приємнішим», - наводить Business Insider цитату з книги Сіболда «Як мислять багатії».

Одна з найбільш примітних відмінностей в мисленні багатих і бідних звучить так: «Бідні переконані, що самовпевненість - це недолік. Багатії вважають, що це - перевага».

«Багатії відрізняються тим, що вони завжди прагнуть зробити особисто себе щасливими, не страждають помилковою скромністю і не вдають, ніби хочуть врятувати світ. Ну дійсно, якщо ти не врятуєш спершу себе, як ти можеш допомогти іншим?» - коментує автор книги.

«Бідняки зациклені на минулому. Багаті думають про майбутнє». «Мільйонери, які з нуля побудували свій статок, досягли успіху тому, що дивилися вперед і думали про те, як втілити в життя свої мрії. Ті ж, хто впевнений, що найкраще у житті залишилося в минулому, украй рідко здатні чогось досягти, бо часто страждають від депресії», - зазначає Стів Сіболд.

«Бідняки заробляють на життя, працюючи на ненависній роботі. Багатії багато заробляють, бо багато займаються улюбленою справою».

«Звичайній людині може здатися, що заможні люди змушені працювати цілодобово, аби підтримувати джерело свого добробуту. Насправді, багачі, як правило, займаються улюбленою справою, знайшовши спосіб заробляти на ній. А ось, наприклад, середній клас шукає собі роботу, щоб потім її ненавидіти - з дитинства людину вчать, що праця і заробляння грошей мають обов'язково супроводжуватися великими емоційними та фізичними зусиллями», - зазначає письменник.

Ще одна цікава відмінність в способі мислення багатих і бідних полягає, на думку Стіва Сіболда, в тому, що хронічні «бідняки, боячись розчарувань, для всього встановлюють планку нижче. Потенційного ж багатія відрізняє те, що він завжди націлений на більше».

«Психологи часто радять своїм клієнтам не мати надмірно великих надій і не вимагати неможливого, щоб потім не відчувати розчарування. Але ти ніколи не досягнеш чогось, в тому числі багатства, якщо не мріяв про нього», - зазначає Стів Сіболд.

«Щоб розбагатіти, треба робити щось особливе, думають бідняки. Багаті мислять інакше: щоб розбагатіти, потрібно бути кимось особливим». «Доки сірі маси сконцентровані на одній і тій самійсвоїй роботі і її результаті, окремі індивідууми аналізують свій досвід і вчаться отримувати вигоду навіть з помилок. Недарма всім так подобається історія Дональда Трампа: втратив всі свої мільйони, вліз у боргову яму, але вибрався з не ще більш багатим, ніж раніше», - коментує автор книги.

«Бідняки вчать своїх дітей тому, як виживати. Багатії вчать дітей тому, як бути багатими». «Дітей із заможних родин з малих років привчають до того, що існують два типи людей - багаті і бідні», - вважає Сіболд. Він зізнається, що по даному пункту він чув багато критики на свою адресу. Наприклад, звинувачення в «елітаризмі». Але автор книги стоїть на своєму: «Такі діти привчаються дивитися на суспільство об'єктивно, бачити його таким, яке воно і є. Якщо дитина рано усвідомлює, що таке багатство, вона з більшою ймовірністю буде в майбутньому до нього прагнути.

«Бідняки схильні накопичувати гроші. Багатії схильні їх заробляти». Середньостатистична людина, вважає Стів Сіболд, постійно відкладає суми про запас, відмовляє собі багато в чому, щоб укластися в сімейний бюджет, так що у неї ніколи немає ані грошей, ані фізичної можливості на щось більше. А ось здатну домогтися успіху людину відрізняє те, що вона, вважає автор книги, завжди націлена на нові досягнення і нові гроші.

Всього Сіболд виділив 21 відмінність у способі мислення багатих і бідних. Якщо авторські тези перефразувати, зробивши наголос на специфіці мислення багатіїв, то вийде практично «збірка порад» для тих, хто не втрачає надії одного разу розбагатіти. Найбільш цікаві з вище не згаданих характеристик багатих людей звучать наступним чином:

«Багатії не зациклюються на здобутті освіти і дипломів. Вони воліють концентруватись на отриманні спеціальних, потрібних їм, знань і навичок», і «Вільний час багатії прагнуть витрачати на примноження цих знань, а не на порожні розваги», «Гроші не викликають у багатіїв емоцій, їх сприймають як інструмент для досягнення мети». !zn

Читайте також:

Більшість пільг в Україні отримують найбагатші громадяни

Найбагатші люди світу вважають за краще жити у Лондоні

Багаті люди схильні до жадібності і аморальної поведінки, - дослідження

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі