Російський письменник-опозиціонер поділився враженнями про Україну: Не дуже хочуть говорити українською

Поділитися
© irsolo.ru
Відомий російський письменник, який відвідав в Україні Львів і Севастополь, вважає неправильним, що люди в межах держави "не дуже хочуть" говорити українською. Разом з тим, Акунін впевнений, що "навряд чи правильно змушувати людей це робити".

Відомий російський письменник Борис Акунін (Григорій Чхартішвілі), який відвідав в Україні Львів і Севастополь, відзначає, що ці міста - як різні країни, і вважає неправильним, що люди в межах держави "не дуже хочуть" говорити українською.

"У мене вийшло так, що в минулому році я був в Україні у двох місцях, дуже не схожих один на одного, - Севастополі і Львові, бо мені це було потрібно для двох різних книжок. І там, і там я був уперше в житті. У мене було відчуття, що я потрапив у дві різні країни. Я зрозумів, яка велика і різноманітна країна Україна. Дійсно, таке відчуття, що це якісь різні країни. Крім написів українською мовою, загального нічого немає. Це цікаво", - розповів Акунін після відвідин України.

За словами письменника, у нього склалося враження, що Севастополь "не российский, а русский город". "І я не знаю, добре це чи погано, чорт його знає, але мені здалося дивним, що люди живуть в межах української держави і якось не дуже хочуть говорити українською. По-моєму, це неправильно", - вважає він .

-Мартинюк визнав, що закон про мови прийняли з порушеннями

Разом з тим, Акунін вважає, що "навряд чи правильно змушувати людей це робити". "Треба знаходити якісь способи, щоб їм це було цікаво, щоб їм це подобалось, щоб їм подобалося відчувати себе українцями, я маю на увазі бути українськими громадянами, щоб їм подобалося говорити цією мовою, читати літературу тощо. Ось в цьому, мені здається, є недоліки - саме в цій роботі. Втім, це дуже поверхневий погляд, і, можливо, я помиляюся", - ділиться своєю думкою письменник.

Він також висловив побажання відвідати Київ, де ніколи не був. "Але життя моє побудовано таким чином, що я їжджу кудись, якщо мені це потрібно для моєї роботи, для справи. Якщо мене якийсь сюжет або якась тема заведе в Україну, у Київ, я, звичайно, туди поїду" - запевнив Акунін.

3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова. 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їхня чисельність перевищує 10%.

Відзначимо також, що у вересні в Конституційний суд України надійшло звернення Львівської міськради щодо офіційного тлумачення перехідних положень закону «Про основи державної мовної політики». !zn

Читайте також:

Російська мова отримала регіональний статус в Донецьку

Румунська мова незабаром стане регіональною в ряді сіл Закарпаття

Депутатів парламенту Криму шокували виступами кримськотатарською мовою (ВІДЕО)

Філарет впевнений, що Росія знищує українську мову, щоб знищити державу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі