Праця в пошані, якщо вона гідна

Поділитися
Одним з головних принципів української державної політики зайнятості і соціального захисту населення є міжнародне співробітництво...

Одним з головних принципів української державної політики зайнятості і соціального захисту населення є міжнародне співробітництво. Міждержавний обмін досвідом у соціальній сфері особливо актуальний саме тепер — в умовах глобалізації, міжнародної економічної інтеграції, підвищення соціальних стандартів і активного використання інформаційних технологій.

Міжнародна конференція «Роль і місце служб зайнятості у забезпеченні гідної праці. Перспективи розвитку. Шляхи співробітництва в умовах глобалізації», ініціатором і організатором якої стала державна служба зайнятості України, відбулася 27—28 березня в Києві.

— В історії Державної служби зайнятості України це другий міжнародний захід такого масштабу, — нагадав учасникам зустрічі міністр праці і соціальної політики України Михайло Папієв. — Аналогічна конференція на тему «Досвід роботи служб зайнятості держав — учасниць СНД. Шляхи взаємодії» проводилася в лютому 2004 року. Тоді її учасники дійшли висновку, що принципи, на яких будує свою роботу служба зайнятості України, прогресивні і відповідають сучасним європейським стандартам соціального захисту населення від безробіття. Зокрема зазначалося, що, завдяки сучасним технологіям роботи служби зайнятості, українські громадяни мають широкий спектр високоякісних соціальних послуг.

Розвивати міжнародне співробітництво дозволяють двосторонні договори про взаємне працевлаштування між Україною і такими державами, як Республіка Польща, Литовська Республіка, Ро­сійська Федерація, Республіка Молдова, Азербайджанська Республіка, Республіка Білорусь, Латвійсь­ка Республіка, Словацька Республіка, Республіка Вір­менія, Со­ціаліс­тична Республіка В’єтнам, Португальська Республіка, Республіка Лівія. Вони дають можливість регулювати питання, пов’язані з порядком укладання трудових договорів, визнанням виробничого стажу, погоджувати питання соціального захисту.

Уряд України, зазначив міністр, має великий і успішний досвід співробітництва з Міжнародною організацією праці. Так протягом останніх десяти років було спільно реалізовано 20 проектів, загальною вартістю близько 10 млн. дол. США. Експерти МОП подали істотну допомогу у підготовці до ратифікації і застосування тих конвенцій Міжнародної організації праці, які вже набрали чинності.

Нині співробітництво з цією організацією базується на програмі гідної праці в Україні. Вона розрахована на 2006—2007 рр. і містить три основні пріоритети: поглиблення демократизації через соціальний діалог, сприяння зайнятості, гармонізація національного законодав­ства з міжнародними трудовими стандартами МОП і європейськими нормами.

Найбільш актуальною проблемою українського ринку праці є нестача кваліфікованої робочої сили і відтік найактивнішої частини населення за рубіж. За останні чотири роки темпи економічного зростання в країні становили в серед­ньому понад 7% у рік. І хоча з початку 2000 року номінальна заробітна плата збільшилася майже вдвічі, дохід на душу населення в країнах Центральної і Східної Європи досі ще перевищує українські показники в три—сім разів. Таким чином, стратегічний курс України на досягнення європейських стандартів життя будується на формуванні соціально відповідального бізнесу і радикального підвищення якості й ефективності надання послуг у соціальній сфері.

Екстенсивне збільшення соціальних виплат і розширення спектра напрямів соціального забезпечення, як це було ще п’ять-сім років тому, не призводить до зростання ефективної і продуктивної зайнятості. Занижена ціна праці робить невигідну заміну дешевих робочих рук дорогою технікою, не спонукає до раціонального використання ресурсів і поліпшення організації виробництва.

На замовлення Державного центру зайнятості, — говорить директор центру — керівник виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття Володимир Галицький, — виконано кілька наукових досліджень з питань розвитку зайнятості і соціального захисту населення. При цьому соціальний захист ми розглядаємо не лише як систему послуг під час підбору роботи, виплати допомог з безробіття та інших соціальних виплат, а насамперед як систему гідних умов праці і заробітної плати в легальній зайнятості, яка забезпечує соціальні гарантії. Державна служба зайнятості постійно зсуває акценти від регулювання поточної ситуації на ринку праці у бік превентивних заходів підвищення якості робочої сили на національному ринку праці. Насамперед це стосується розширення фахової орієнтації населення, особливо учнів шкіл та інших категорій молоді.

Ці й інші інструменти, застосовувані Державною службою зайнятості України для розв’язання проблем зайнятості і соціального захисту населення, викликали неабиякий інте­рес зарубіжних учасників кон­ференції. Немає сумнівів, що міжнародний форум представників служб зайнятості різних країн, який відбувся у Києві, послужить ще більшому зміцненню співробітництва у цій важливій сфері, допоможе розв’язанню багатьох питань їх подальшого розвитку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі