ПАРЄ стурбована ситуацією з будівництвом єврейського центру в Києві (документ)

Поділитися
© 1news.az
ПАРЄ зазначає, що будівництво Київського єврейського громадського центру знаходиться під загрозою зупинки через незаконні дії прокуратури Києва і Київської міської держадміністрації.

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) висловила стурбованість з приводу перешкод, які чинить міська влада будівництву Київського єврейського громадського центру. 27 червня відповідна Декларація була оголошена під час літньої сесії ПАРЄ.

Зокрема, в документі наголошується, що будівництво Центру знаходиться під загрозою зупинки через незаконні дії прокуратури Києва і Київської міської держадміністрації, повідомляє ізраїльський новинний ресурс IzRus.

Декларація підписана парламентаріями від чотирьох політичних груп Європейської Народної Партії (Християнські демократи), Соціалістичної групи, Європейської Демократичної групи та Групи об'єднаних європейських лівих.

/system/ckeditor_assets404IMAGE
/system/ckeditor_assets404IMAGE
«На жаль, є люди, які в першу чергу думають про свою особисту наживу. Їх зовсім не цікавить, якої шкоди їхні дії завдають Україні. Дуже сумно це констатувати, але сьогодні імідж України залишає бажати кращого, а подібні дії чиновників, які промишляють рейдерством і обслуговують бізнес-інтереси невідомих замовників, лише погіршують ситуацію. І доказом тому служить декларація ПАРЄ», - заявив в інтерв'ю ізраїльському агентству президент Всесвітнього форуму російськомовного єврейства (ВФРЄ) і глава єврейської громади Києва Александер Левін.

Левін також наголосив, що "ці сили" діють за спиною глави держави. "Ситуація часто потрапляє просто під визначення слова "свавілля", немає поваги до приватної власності, до дотримання законів, до правових норм. Сподіваюся, що звернення депутатів Європарламенту проллє світло на те, що відбувається сьогодні в столиці України, і президент побачить, що коїться в Києві", - зазначив глава єврейської громади Києва.

Заяви з приводу поглиблення проблем з іміджем України обґрунтовані тим, що в результаті оприлюднення Декларації, проблема будівництва єврейського общинного центру в Києві стає предметом розгляду і особливої уваги з боку Ради Європи та інших міжнародних інститутів. Отже, дії посадових осіб столиці щодо Київського єврейського общинного центру можуть стати ще однією перешкодою в процесі євроінтеграції України, пояснює один з впливових ресурсів, що спеціалізуються на релігійній тематиці Risu.org.ua.

Нагадаємо, конфлікт навколо будівництва Єврейського громадського центру в Солом'янському районі столиці виник після того, як київська прокуратура подала позов до Господарського суду Києва з вимогою повернути місту землю, куплену приватним інвестором в 2008 році. Незважаючи на те, що влада охарактеризувала судовий розгляд як звичайний господарський конфлікт, суддя заборонила журналістам вести фото- і відеозйомку в залі засідань.

Ще однією особливістю цієї справи є і той факт, що закон не дозволяє прокуратурі втручатися в міські господарські конфлікти. Тоді ж, президент ВФРЄ Олександр Левін заявив, що такими дивними і напівзаконними методами прокуратура і деякі міські чиновники обслуговують бізнес-інтереси невідомих замовників.

У єврейській громаді також зазначили, що проблеми у забудовника, договір з яким був підписаний два роки тому, почалися відразу після того, як вони приступили до реалізації плану будівництва. Між тим, глава єврейської громади Києва не вважає, що мова йде про якісь прояви антисемітизму на державному рівні.

"Державного антисемітизму в Україні не існує. Навпаки, ставлення до єврейської громади з боку влади нормальне і гідне, але іноді на більш низьких рівнях, в муніципалітетах, наприклад, трапляються дуже неприємні інциденти", - резюмував Левін.

За задумом громади, у споруджуваному центрі будуть розміщені освітні та гуманітарні установи для всіх мешканців міста. А сам центр покликаний служити як інтересам українського суспільства, так і розвитку міжнародного співробітництва в цілому. У громаді також зазначають, що подібні центри існують практично в усіх столицях Європи. Так, відкриття Московського єврейського громадського центру в Мар'їному Гаю у вересні 2000 року проходило за участю президента Володимира Путіна. !zn

Читайте також:

«Звичайний господарський конфлікт» із далекосяжними наслідками

Єврейська громада Києва буде шукати захисту від столичних чиновників в Європарламенті і конгресі США

Олександр Попов уникає зустрічей з главою Єврейської громади Києва

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі