ОСТАННІЙ ФОРУМ ТИСЯЧОЛІТТЯ

У Сіднеї тривають XI Паралімпійські ігри. Ці найбільші змагання давно вже стали традиційними. Невдовзі після того, як згаснув вогонь ХХVII Олімпіади, він знову спалахнув на тому самому стадіоні «Австралія»...

У Сіднеї тривають XI Паралімпійські ігри. Ці найбільші змагання давно вже стали традиційними. Невдовзі після того, як згаснув вогонь ХХVII Олімпіади, він знову спалахнув на тому самому стадіоні «Австралія». І 87 тисяч глядачів стали свідками відкриття Паралімпіади й параду учасників.

Понад 4000 спортсменів-інвалідів з 128 країн змагаються у 18 видах. Серед них і 67 українців. Вони беруть участь у турнірах з восьми видів. А державний прапор на параді відкриття проніс дніпропетровець Сергій Лук’янов, віце-чемпіон Європи з пауерліфтингу.

На Паралімпіадах українці дебютували чотири року тому, в Атланті. І тоді ж гучно заявили про себе. Донецький легкоатлет Василь Лещинський став чемпіоном. Олена Акопян (м.Дніпропетровськ) виграла три срібних медалі з плавання. Київський легкоатлет Ігор Горбенко та дніпропетровський плавець Юрій Андрюшин — треті призери. Всі вони й нині у складі команди. В міжолімпійському циклі українці з великим успіхом виступали на значних турнірах. Тільки минулого сезону здобули на чемпіонатах світу і Європи близько ста медалей.

Цього разу почин у команді був за Антоном Скачковим (м.Черкаси). У суперництві стрибунів у довжину з ураженнями опорно-рухового апарата він посів друге місце. І після виступу 21-літній Антон, до речі, чемпіон світу, бідкався: мовляв, показав результат помітно гірший, ніж на першості країни.

Українські паралімпійці в басейні також серед фаворитів. Згаданий вище Андрюшин переміг на дистанції 50 м батерфляєм, причому зі світовим рекордом. Юний Олександр Мащенко з Донеччини виграв стометрівку брасом. З цих самих країв його тезко Ясиновий. Титулований майстер був кращим у метанні диска, встановив світовий рекорд. У активі українців також кілька срібних та бронзових нагород у змаганнях з легкої атлетики й пауерліфтингу.

На футбольному турнірі серед учасників з ураженнями опорно-рухового апарата виступає й збірна України. Позаминулого сезону вона виграла світовий чемпіонат, а минулого — європейський. Команда, як і вся делегація, прибула на Зелений континент ще наприкінці вересня. І під час підготовки провела контрольний матч з бразильцями. А потім у груповому турнірі з однаковим рахунком 3:0 здолала голландців і португальців, практично забезпечивши собі вихід до півфіналу.

І насамкінець такий штрих. Вірус допінгу Олімпійських ігор сягнув і Паралімпіади. Чотири важкоатлети, учасники останньої, були викриті в застосуванні недозволених препаратів. Але їхніх імен вирішили не називати. Все-таки йдеться про спортсменів-інвалідів...