Новий КПК ускладнив процедуру видачі тіла померлого для похорону

Поділитися
Новий КПК ускладнив процедуру видачі тіла померлого для похорону
З набранням чинності нового КПК родичам померлих доводиться чекати більше тижня, щоб отримати тіло для поховання.

З набуттям чиності нового Кримінально-процесуального кодексу ускладнилася процедура видачі тіла померлої людини родичам для поховання.

Тепер родичі покійного повинні отримати дозвіл з прокуратури. Як наслідок, у моргах уже почали скаржитися на нестачу місць, а близьким доводиться чекати видачі тіла більше тижня, передає ТСН.

У статті 238 нового КПК «Огляд трупа» передбачено обов'язкове проведення огляду тіла слідчим або прокурором і судмедекспертом. Фактично вона прирівняла померлих своєю і насильницькою смертю.

«Раніше ці дозволи (на поховання - прим. ред.) видавали органи внутрішніх справ, які мали на руках всі документи, могли відповідно реагувати. А в цей час усі дозволи видаються прокуратурою», - пояснив прокурор Голосіївської районної прокуратури Києва Дмитро Люшенко.

У моргах журналістам розповіли, що у них може не вистачити ані місць, ані фахівців. Чи не кожен новоприбулий підлягає обов'язковому розтину, який в державному морзі зараз в середньому коштує тисячу гривень.

«Як не прикро про це говорити, з констатації смерті людини починається бізнес. На цьому бізнесі хочуть заробити всі», - прокоментував керівник похоронного бюро Вадим Малиновський.

Нагадаємо, новий КПК набув чинності 20 листопада. Згідно з ним буде декриміналізовано низку статей Кримінального кодексу, об'єднаються досі розділені стадії дізнання та досудового слідства, буде виключена можливість відправлення справи на додаткове розслідування, вводиться поняття угоди зі слідством. !zn

Читайте також:

Новий КПК «за європейськими стандартами» розширив права міліції затримувати людей

Норми нового Кримінально-процесуального кодексу не будуть поширюватися на Тимошенко

В Україні з'явиться бюро з розслідування злочинів чиновників, суддів і міліціонерів

Янукович підписав новий Кримінально-процесуальний кодекс

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі