МЗС: Ми будемо поважати будь-яке рішення лівійського суду щодо затриманих українців

Поділитися
© Сегодня
Засідання лівійського суду над українськими громадянами перенесено за клопотанням адвокатів на 16 квітня. У МЗС України вже заявили, що будуть поважати будь-яке рішення лівійського суду.

Україна буде поважати будь-яке рішення лівійського суду щодо українських громадян, звинувачених у незаконному перетині лівійського кордону та допомозі армії Муамара Каддафі, повідомив 10 квітня на брифінгу керівник департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин.

"Ми будемо поважати будь-яке рішення лівійського суду", - сказав Волошин, додавши, що МЗС України вважає принциповим той факт, що з початком суду "справу переведено у правове русло".

Він повідомив також, що засідання лівійського суду над українськими громадянами перенесено за клопотанням адвокатів на 16 квітня.

"Адвокати висунули два клопотання, перше - про зміну запобіжного заходу з утримання під вартою на підписку про невиїзд, у цьому було відмовлено. А друге клопотання - про перенесення на тиждень розгляду справи у зв'язку з необхідністю ознайомитися з матеріалами справи. Це клопотання було задоволено, адвокатам надано тиждень, засідання призначено на 16 квітня", - сказав Волошин.

Представник МЗС зазначив, що українські громадяни мають можливість спілкуватися з родичами і їм надали адвокатів. За словами Волошина, обвинувачені утримуються в задовільних умовах.

"Ми сподіваємося, що вдасться довести невинність наших громадян, але факт залишається фактом і цього ніхто абсолютно не спростовує, що вони прибули до Лівії у середині літа минулого року під час бойових дій у цій країні", - зазначив Волошин.

За словами представника МЗС, на момент приїзду громадян України у Лівії більшість країн світу не визнавали уряд Каддафі і відповідно не визнавали дозволів на перетин кордону, виданих цим урядом. У той же час, зазначив Волошин, Україна на той момент не розривала стосунків із Лівією. У той же час, за словами представника МЗС України, дійсно виникають питання чому українські громадяни приїхали до Лівії у той момент, коли тисячі інших громадян покидали цю країну.

"У зв'язку з цим у нас немає підстав відкидати саму можливість суду над нашими громадянами", - сказав Волошин.

Він також підкреслив, що паралельно ведуться переговори з лівійською владою, в яких у Києва є свої аргументи. Волошин нагадав, що Україна свого часу прийняла групу поранених бійців революційної армії для лікування, а також надавала їм гуманітарну та медичну допомогу. За його словами, є також і інші аргументи, про суть яких публічно поки рано говорити.

Як повідомлялося, у вересні 2011 року стало відомо про затримання у Лівії понад 20 українців - цивільних фахівців, які прибули для роботи на об'єктах лівійської нафтової промисловості. Понад півроку лівійські повстанці тримали українців під арештом, не дивлячись на те, що їх провина не була не доведена.

Уже в березні 2012 року троє громадян України зусиллями українських дипломатів були звільнені з лівійського полону і повернулися на батьківщину, інші й надалі утримувалися лівійськими повстанцями під вартою.

З моменту затримання українців у ЗМІ періодично з'являлася інформація про те, що насправді громадяни Україні є найманцями, які воювали на стороні Муамара Каддафі, тому їх і затримано повстанцями. Однак у зовнішньополітичному відомстві цю інформацію неодноразово спростовували. !zn

Читайте також:

З лівійського полону звільнено трьох українців

Лівійські повстанці готують судовий процес над українськими заручниками


Українців у Лівії не відпускають через те, що в'їхали у країну під час конфлікту

МЗС: Українців у Лівії під арештом тримають неконтрольовані повстанці

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі