МИСТЕЦТВО БУТИ РАЗОМ

Поділитися
Як правило, найщасливіші подружжя можна побачити лише в кіно. Там вони піклуються одне про одного, разом долають труднощі, й навіть якщо не сходяться в думках, легко знаходять компроміс...

Як правило, найщасливіші подружжя можна побачити лише в кіно. Там вони піклуються одне про одного, разом долають труднощі, й навіть якщо не сходяться в думках, легко знаходять компроміс. А що ж у реальному житті? Невже зовсім немає щасливих пар?

Піклуватися одне про одного. Ми звикли вважати атрибутами великого кохання красиві жести — дорогі подарунки, букети троянд та інше. Але підтримувати любов набагато важливіше повсякденними дрібницями. Приміром, чоловік, побачивши нову сукню дружини, захоплено присвисне. Або дружина, знаючи пристрасть чоловіка до хороших вин, розориться на придбання відповідної пляшки. Утім і те, яким тоном вимовлено фразу «Доброго ранку!», може дати зрозуміти силу почуттів.

Щоправда, з роками рутина применшує прихильність, і тоді необхідно влити новий струмінь у стосунки. Один психолог провів експеримент: дав парі, котра прожила десять років разом, завдання — протягом дня вони повинні були робити що-небудь приємне одне одному й у відповідь одержувати від партнера купон. Мета полягала в тім, аби зібрати однакову для обох кількість купонів. Гра захопила настільки, що подружжя забуло про експеримент і продовжувало його вже просто так. А головне, вони оновили своє ставлення одне до одного.

Знаходити компроміси. У щасливих родинах компроміс не означає, що хтось із партнерів приносить жертву. Приміром, питання, як провести вихідні дні, краще обговорювати в четвер, аби залишити обом змогу виконати своє бажання й піти назустріч партнеру. Якщо один хоче поїхати за місто, а інший — на футбольний матч, то можна сходити в кіно, а наступного вихідного відправлятися туди, куди тягне одного з членів подружжя. Головне — вони обговорюють проблему разом, а не ставлять одне одного перед фактом у суботу вранці.

Розуміти одне одного. У родинах, де трапляється всяке, дружина, почувши, що відчиняються двері, відразу починає скаржитися чоловіку на труднощі, які лягли на її плечі: прання, прибирання, виховання дітей та інше. А якщо чоловік у відповідь наводить свої аргументи? Фінал передбачити не складно.

У щасливих сім’ях дружина, з тим самим набором труднощів, почувши, що двері відчиняються, робить глибокий вдих і зустрічає чоловіка усмішкою, а в умі перелічує всі його достоїнства. У таку мить відбувається обмін посиланнями: «Як ти, дорога? » — «Як ти, дорогий?» І лише потім — подробиці, які вже не хочеться подавати в сварливій і нудній формі.

Шукати нові шляхи розв’язання старих проблем. Нерідко навіть у благополучній родині є якийсь «камінь спотикання», об який подружжя «спотикається» довгий час, то обходячи його, то вирішуючи з малими чи не дуже втратами.

А є інший спосіб, що допоможе раз і назавжди розрубати цей вузол. Відшукати третє рішення, яке влаштовує обох, важко, але можна. В одній родині багаторічною проблемою були відвідини їхнього дому батьками, котрі завжди закінчувалося «на високій ноті». Рішення було вистраждане, але влаштувало усіх: зустрічі перенесли на нейтральну територію, де батьки не могли знайти приводу, до чого б причепитися й почати читати мораль молодим. Спокій і мир прийшли в дім завдяки новій ідеї.

Знати межу дозволеного. Немає в світі однакових людей навіть серед тих, хто любить одне одного все життя. Кожен має свою «фішку», і порозуміння настає тоді, коли кожен із партнерів усвідомить цей факт. Дружина любить танцювати, а чоловік — кататися на гірських лижах. Вона боїться висоти і спуск із крутої вершини не спокушає її, але жінка набралася мужності та з усмішкою, скоріш схожою на гримасу страху, спустилася кілька разів. Він оцінив її вчинок, і ввечері подружжя пішло до клубу, де вона від душі танцювала, а він позіхав від нудьги. Але наступного дня ніхто не вимагав взаємних жертв. Він пішов на лижню, вона ввечері веселилася, і ніхто не був у претензії. Подружжя зрозуміло, що кожен має право на щось своє, і це зовсім не впливає на їхні стосунки.

Не забувати пожартувати. Сміх — найлегша й найефективніша форма зняття напруги. Якщо знайти своє джерело для жартів, відоме лише двом, то проблема перестане бути проблемою. Ті, хто нездатний знайти привід для жарту, старіють завчасно й менш доступні в спілкуванні. Легко з тим, хто заражає веселощами, має почуття гумору й може посміятися над собою. Щасливі пари завжди можуть, скажімо, прочитати разом веселий уривок із книги, адже згодом у них складається однаковий підхід до всього, зокрема й до гумору. Так вони стають ближчі одне одному. Ну й апофеоз — партнери можуть дозволити собі жарти в ліжку, що, поза сумнівом, зміцнює почуття.

Знати думки одне одного. У щасливих родинах неприпустима фраза: «Ти вважаєш, що, що я думаю...» Не варто брати на себе труд додумувати за партнера. Це невдячна справа, тим більше що можна й помилитися. Найкраще розпочати розмову з запитання: «Як ти гадаєш... », і похвалити себе, якщо ваш здогад збігся. Це порадує партнера, й у вас з’явиться нова можливість сказати одне одному слова кохання, які завжди хочеться
чути кожній людині.

Privatlife.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі