Литовські історик встановили прізвища тисячі литовців, які брали участь у Голокості

Поділитися
© rus-obr.ru
Литовські історики встановили імена тисячі литовців, які брали участь у геноциді євреїв у роки Другої світової війни. Списки, в яких, до речі, не виявилося прізвищ партизанських командирів, які боролися з радянською владою, будуть оприлюднені тільки за рішенням суду, а число прізвищ до завершення дослідження може збільшитися вдвічі.

Команда литовських істориків за два роки роботи встановила імена понад тисячі литовців, які брали участь у геноциді євреїв у роки Другої світової війни, проте без рішення суду ці списки не будуть оприлюднені.

"Наше дослідження - історичне. Для того щоб прізвища були оприлюднені, необхідно судове розслідування. Ми не можемо взяти на себе таку функцію. Це повинні оцінити юристи незалежної Литви", - заявила агентству BNS гендиректор Центру дослідження геноциду і опору жителів Литви Тереса Біруте Бураускайте .

Вона не виключила того, що Генпрокуратура республіки створить групу, яка вивчить дані дослідження.

Бураускайте повідомила, що дослідники займалися перевіркою списку учасників Голокосту в Литві з 4,268 прізвищ, опублікованого на ізраїльському сайті.

За її словами, залишається невідомим, на яких фактах був заснований опублікований список, оскільки команді з п'яти істориків вдалося встановити імена 1,034 осіб.

За словами Бураускайте, в ході розпочатого в 2010 році дослідження не було отримано ніяких даних про те, що до вбивств євреїв причетні командири боролися з радянською владою литовських партизан. "Партизанських командирів в списках немає. Немає абсолютно ніяких даних", - підкреслила вона.

Крім того, зазначила вона, немає також даних про те, що хтось із згаданих в списку ще живий і проживає в Литві. "Хоча нас і звинувачують в тому, що ми не порушуємо кримінальні справи, але нам немає проти кого порушувати. У нас немає інформації про те, що в Литві проживає хтось із тих, хто брав участь у геноциді євреїв", - сказала вона BNS.

У команді істориків працювали два спеціалісти Центру дослідження геноциду і опору жителів Литви і три професійних історики на запрошенняі.

Історик підкреслила, що наразі на завершальній стадії знаходиться перший етап досліджень. Після закінчення першого етапу дослідження буде продовжено, буде вестися перевірка за функціонували тоді поліцейським структурам. Передбачається, що в кінці наступного року всієї роботи, список може збільшитися вдвічі, і тоді, можливо, доведеться звернутися до зарубіжних дослідницьких центрів.

Агентство BNS зазначає, що масові вбивства євреїв в Литві почалися вже в перші дні війни СРСР та Німеччини в кінці червня 1941-го. Євреїв майже у всіх провінціях було зігнано в гетто і вбито в середині листопада 1941 року. У 1943 році окупаційна влада вирішила ліквідувати гетто у Вільнюсі та інших великих містах.

Всього в період німецької окупації нацисти та їхні посібники знищили більше 90% єврейської громади Литви, яка до війни налічувала 220 тисяч осіб. Таким чином, закінчення війни змогли дочекатися всього 5-10% єврейського населення.

До знищення євреїв нацисти залучили і значне число литовських громадян. Як стверджує історик Арунас Бубніс, хоча "остаточне рішення єврейського питання" було організовано та ініційовано нацистами, все ж без активної участі литовської адміністрації і пособництва місцевого населення так швидко і настільки масштабно ці "акції" не вдалося б провести. !zn

Читайте також:

У латвійському дитячому саду дітям провели «урок патріотизму» люди у формі Waffen SS (відео)

У фойє латвійського телеканалу повісили свастику з фотографій співробітників


Більшість українців вважають Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу

У Гаазі розпочався суд над лідером боснійських сербів Ратко Младичем

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі