ЛІДЕРАМ ТІСНО

П’ятий тур національного чемпіонату країни пройшов за усіченою програмою. Фахова футбольна ліга перенесла поєдинок «Таврія» — «Шахтар» на 13 листопада...

П’ятий тур національного чемпіонату країни пройшов за усіченою програмою. Фахова футбольна ліга перенесла поєдинок «Таврія» — «Шахтар» на 13 листопада. До несподіванок слід віднести домашні поразки лідерів — «Дніпра» від донецького «Металурга» та «Кривбасу» від тернопільської «Ниви». Перемога київського «Динамо» над полтавською «Ворсклою» дозволила біло- блакитним наздогнати лідерів. Три команди — «Динамо», «Дніпро» і «Кривбас» із десятьма очками очолюють турнірну таблицю.

Поєдинок киян із «Ворсклою» розглядався тренерським штабом «Динамо» як генеральна репетиція перед офіційним виходом команди на міжнародну арену. Старт у нинішньому чемпіонаті біло-блакитні провели не так жваво, як звичайно. Є своє пояснення цього: команда практично не мала нормального відпочинку після закінчення попередньої першості. У багатьох гравців нашарувалася фізична й психологічна втома, а низка провідних виконавців — Каладзе, Косовський, Белькевич, Кардаш — тривалий час перебувають під наглядом динамівських ескулапів. До того ж серпень зазвичай є кризовим місяцем у підготовці до міжнародних турнірів. Кияни з величезном трудом долали кваліфікаційні бар’єри в двобоях із чеською «Спартою» та датським «Ольборгом», що помітно поступалися їм в загальнокомандному класі. Цього разу на них чекає зустріч із клубом, набагато краще підготовленим до поєдинків з динамівцями, ніж його попередники. Ось чому в умовах, які складаються не на користь «Динамо», потрібна тотальна мобілізація моральних і фізичних сил.

Маючи в цілому істотну перевагу над аутсайдером, кияни, проте, в окремі моменти матчу виглядали інертно. Спричинили це не вельми виразні дії гравців середньої лінії, в яких творчі стосунки з Деметрадзе і Шацьких залишають бажати кращого. Інтригу поєдинку на дев’ятій хвилині хоробро закрутив новобранець полтавців Орбу. Його удар в обхід київської «стінки» став окрасою зустрічі й змусив господарів терміново вишукувати ефективні засоби для конструювання атаки. Роль заспівувача в цьому непростому процесі взяв на себе досвідчений Хацкевич. Не володіючи високою швидкістю, білоруський легіонер, проте, кожного разу опинявся саме в тій точці футбольного поля, де його присутності вимагала ігрова ситуація.

На 27-й хвилині Хацкевич професійно зреагував на флангову передачу Шацьких і в тренувальній манері ударом головою відновив рівновагу в рахунку — 1:1. А під час завершення тайму звернув на себе увагу Яшкін, гострою проникаючою передачею надавши змогу тому ж Хацкевичу зробити результативний удар. Київський хавбек такої нагоди не упустив і приніс господарям перемогу — 2:1.

«Кривбас» мав можливість у п’ятому турі укріпитися на чолі турнірної таблиці. Приймаючи на своєму стадіоні «Металург» «Ниву», яка ще не зазнала радості перемоги, господарі, очевидно, вирішили, що зможуть здобути три очки завдяки особистому авторитетові. Проте авторитет необхідно повсякчас підтверджувати майстерністю й, безумовно, забитими голами. Криворіжцям так і не вдалося переконати суперника у своїй перевазі. Більше того, точний удар нападаючого гостей Дгебуадзе на 66-й хвилині приніс «Ниві» перемогу — 1:0.

В інших матчах п’ятого туру зафіксовано такі результати: «Металіст» — «Сталь» — 2:0, «Металург» (Маріуполь) — ЦСКА — 1:1, «Дніпро» — «Металург» (Донецьк) — 0:1, «Металург» (Запоріжжя) — «Карпати» — 1:0.