Кривдникові сина Януковича дали 5 років в'язниці

Поділитися
© novosti.dn.ua
Житель Донецька, що протестував проти діяльності очолюваної Олександром Януковичем будівельної компанії "МАКО", отримав 5 років в'язниці за вимагання. Активіст наполягає - його підставили.
Ворошиловський райсуд Донецька 16 липня засудив до 5 років позбавлення волі Костянтина Лаврова, обвинуваченого у вимаганні в будівельної корпорації «МАКО» (президент корпорації - Олександр Янукович).
Суддя Лариса Переверзєва більше години зачитувала вирок, в якому суд задовольнив всі вимоги прокуратури, підкресливши, що наявність у підсудного двох неповнолітніх дітей і те, що він раніше не був судимий, «не є пом'якшуючими обставинами».
Раніше прокурор Ворошиловської райпрокуратури Ірина Нос вимагала для К.Лаврова, який з 20 червня 2011 року перебуває у СІЗО, 5 років в'язниці. За її словами, «провина за частиною 2 статті 189 КК України (вимагання) доведена в повному обсязі - Лаврову були передані 7 тис. дол., що відповідно до закону є значним збитком, оскільки перевищує сто і більше неоподатковуваних доходів громадян».
Коли суд задовольнив цю вимогу, І.Нос сказала журналістам, що прокуратура задоволена винесеним вироком. «Поки - так (задоволена). Уважно читатимемо», - відповіла прокурор на відповідне питання, зазначивши, що вона в суді «все почула».
Адвокат К.Лаврова Тетяна Іванова додала: «Вирок вважаю незаконним. Оскаржувати будемо обов'язково».
Вона ще раз повторила, що ні сам підсудний, ні вона провину не визнають.
«Звичайно, можна однозначно сказати, що його підставили. Так, це 100% підстава. На мою думку, суд повинен був закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю складу злочину. Тому що там немає самого злочину», - сказав Т.Іванова.
Вона пояснила, що матеріалами справи було доведено, що К.Лавров був лише учасником акції і підтримував мешканців, які виступали проти будівництва, розгорненого в їхньому дворі корпорацією «МАКО», але не був організатором акції. Проте керівники корпорації, в числі яких був комерційний директор Сергій Бушуєв, вирішивши, що К.Лавров є ініціатором акцій протесту, почали вести з ним переговори про те, як «зберегти обличчя корпорації і припинити акції».
«Лавров з ними вів переговори про те, що акції протесту, і це підтверджено матеріалами справи, припиняться у тому випадку, якщо вони підуть на основні поступки і вимоги мешканців. Після цього акції підуть на спад. А з незадоволеними людьми, що залишилися, треба буде працювати. Але оскільки вже був зіпсований імідж «МАКО», звідси виникла піар-програма, яку мав розробити і запропонувати корпорації Лавров», - розповіла адвокат.
За її словами, цю піар-програму він і відправив електронною поштою, де була вказана сума в 4 тис. доларів за ті послуги, які необхідно було зробити, – це підготувати друковані документи, листівки, брошури тощо. «Ось тоді Бушуєв пішов до УВС і сказав, що у нього вимагають грошові кошти. Заява була написана після того, як просто електронною поштою була направлена програма, яку потрібно було обговорювати. Не було розмови про це, нічого. Бушуєву правоохоронці видали гроші, причому більше, ніж було написано в цій піар-програмі, 7 тис. доларів», - розповіла Т.Іванова те, що було озвучено на суді.
Представниками «МАКО» була призначена зустріч з К.Лавровим для обговорення його піар-кампанії в кафе «Міленіум», куди й попрямував громадський діяч.
«Після обговорення Лаврову дали «документи, які просив», і конверт. Вони дійсно повинні були обмінятися документами. Лавров повинен був дати піар-програму, яку заздалегідь скинув електронною поштою, а одержати документи або про зміни проекту, яких вимагали мешканці, або про ті поступки, на які готова піти корпорація для припинення акцій. І саме це обговорювалося попередньо, - пояснила адвокат, - Лавров і не припускав, що цього дня буде розмова про гроші. Він не дивився у конверт, це підтвердив Бушуєв, він не знав, що там гроші. Лавров все узяв і вийшов, і відразу ж його затримали».
«Там немає складу злочину. Не було ані вимог про передачу грошей, не було ні погрози, не було ні порушення прав, свобод Бушуєва», - підкреслила адвокат.
У своєму останньому слові Лавров 11 липня заявляв, що сторона звинувачення просить засудити його на 5 років позбавлення волі, «щоб показати корпорації «МАКО», що прокуратура робить велику послугу, саджаючи вимагача Лаврова».
Як повідомлялося, 8 червня 2011 жителі Донецька, які намагалися перешкодити незаконніому будівництву в дворі будинку № 48-А по вул. Університетській, були побиті невідомими молодими людьми.
За словами мешканців будинку, вони намагалися перешкодити встановленню металевого паркану навколо майбутнього будівельного майданчика, кордон якого підходив майже до під'їздів, відгороджуючи дитячий майданчик. Як виявилося, на місці аварійного готелю «Дружба» було заплановано зведення висотного будинку, згідно з проектом будівельної корпорації «Менеджмент ассетс компані» («МАКО»), президентом якої є син президента України, бізнесмен Олександр Янукович.
20 червня донецька міліція після звернення корпорації «МАКО» порушила кримінальну справу стосовно одного з активістів - Лаврова, що виступає проти будівництва навколо готелю «Дружба», розгорнутого корпорацією «МАКО». Активіста, обвинуваченого у вимаганні у представників «МАКО» 7 тис. доларів за припинення його діяльності щодо провокування людей на акції протесту, затримали і помістили в ІВТ. !zn
Читайте також:
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі