КМДА збирається знести найбільш проблемні забудови

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
У КМДА надали список з восьми будівельних об'єктів, які міська влада вважає найбільш резонансними. Зведення цих об'єктів може бути припинено, а будівлі демонтовано. Але заборонити будівництво можна тільки у разі виплати компенсацій забудовникам на суму близько 1 млрд грн, а у міста таких коштів немає.

Втім, на думку юристів, законних підстав для таких дій у КМДА небагато. Про це у понеділок, 14 березня, пише газета "Коммерсантъ-Украина".

Як повідомили в головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА, до переліку найбільш резонансних увійшли вісім будівельних об'єктів. Серед них елітний житловий комплекс Fresko Sofia на вулиці Гончара, 17-23 неподалік від Софійського собору. Його забудовником виступає ТОВ "Інвестиційно-будівельна група", опосередкованим співвласником якого є підприємець Олександр Дубров. Проблеми є і з офісно-торговим центром на вулиці Богдана Хмельницького, 7 біля станції метро "Театральна" (забудовник - ТОВ "Альянс-центр"), а також з житловим будинком на вулиці Шовковичній, 39/1 біля Олександрівської (Жовтневої) лікарні, будівництвом якого займається ТОВ "Житлобуд" (його почесним президентом є народний депутат Іван Куровський - позафракційний, був виключений з фракції "БЮТ-Батьківщина").

У всіх цих об'єктів спільна проблема - вони розташовані або на території, що належить до пам'яток архітектури, або в історичній частині міста, або на території парку.

Окрім перерахованих вище об'єктів, до списку потрапили: 46-поверховий житловий комплекс на Кловському спуску, 7а і 18-поверховий будинок на вулиці Тургенівській, 42-44 (забудовник - "Житлобуд"); об'єкт на перетині вулиці Ревуцького та проспекту Бажана; реставрація з надбудовою мансарди будинку на вулиці І.Франка, 4 і реконструкція з надбудовою по Музейному провулку, 2.

У кінці січня голова КМДА Олександр Попов заявив, що міська влада склала список сумнівних об'єктів, які може бути знесено незалежно від ступеня готовності. Втім, пізніше пан Попов заявив, що більшість сумнівних будівництв має всі необхідні дозволи, у тому числі, що стосуються їхньої поверховості та архітектурного вигляду. Тому заборонити будівництво можна тільки у разі виплати компенсацій на загальну суму близько 1 млрд грн, а у міста таких коштів немає.

"Із замовниками об'єктів, які споруджуються згідно з дозвільною документацією, КМДА буде проводити переговори про зменшення поверховості або демонтаж будівлі. Що ж стосується об'єктів, збудованих із порушенням або взагалі без документів, то планується порушити справи, застосувати санкції, передбачені законодавством, і зупинити будівництво" , - повідомили виданню у КМДА.

Юристи відзначають, що критерії, за якими зазначені головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища об'єкти були визначені як резонансні, є незрозумілими.

Нагадаємо, проблемна забудова в Києві привернула увагу міської влади в кінці минулого року. Тоді громадськість активно виступала проти поновлення будівництва будівлі біля станції метро "Театральна".

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі