Катастрофа мозку

Поділитися
Дослідження Корнеллського університету вперше довело, що катастрофічні події впливають на головний мозок людини...

Дослідження Корнеллського університету вперше довело, що катастрофічні події впливають на головний мозок людини. Причому такий вплив відчувають не лише люди, котрі опинилися в епіцентрі катастрофи.

Цей висновок було зроблено в результаті проведення томографії головного мозку кільком десяткам чоловік. Обстежували жителів Нью-Йорка, котрі 11 вересня 2001 року перебували в центрі подій, на власні очі спостерігаючи руйнацію прославлених хмарочосів і загибель людей, а також тих, хто в день найбільшого у світовій історії теракту перебував на відстані не менш як 300 км від Нью-Йорка.

Відомо, що жертви та свідки катастроф часто страждають на депресії, посттравматичний синдром, інші психічні відхилення. Томографія показала, що у ньюйоркців змінилася частина головного мозку, яка відповідає за емоцію страху, — мозочкова мигдалина. Меншою мірою мозочкова мигдалина змінилася в тих людей, котрі у день терактів перебували далеко від Нью-Йорка.

На основі цього дослідження автори роблять висновок, що навіть у людей, котрі безпосередньо не стають жертвами катастроф, мозок змінюється. Якщо ж буде пережито потужний стрес, то ці люди також можуть зіштовхнутися з психологічними проблемами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі