ХТО У СВІТІ «НАЙ-НАЙ»?

До Нового року ще три тижні, а спортивні федерації вже починають підбивати підсумки, визначаючи кращих своїх представників...

До Нового року ще три тижні, а спортивні федерації вже починають підбивати підсумки, визначаючи кращих своїх представників. У легкій атлетиці грудень — мертвий сезон і ніяких змін і сенсацій просто бути не може. Європейська асоціація легкої атлетики нагородила кришталевими кубками кращих атлетів року серед чоловіків і жінок. Природно, перевага віддавалася олімпійським чемпіонам. При підрахунку очок, завойованих 2000 року на найбільших змаганнях, виявилося, що в обох випадках кращими стали списометачі — чех Ян Железни і шведка Тріна Хаттестад. При цьому Железни, котрий був срібним призером у Сеулі і переміг підряд у Барселоні, Атланті й Сіднеї, випередив другого претендента — англійського стрибуна потрійним Джона Едвардса — майже на 500 очок. А от Хаттестад виграла в стрибунки в довжину Хайке Дрехслер лише 30 очок. На третьому місці опинилася несподівана переможниця в Атланті в бігу на 400 метрів із бар’єрами Ірина Привалова, котра дуже відстала від Дрехслер через дуже малу кількість виступів у змаганнях цього року. У п’ятірку ввійшли також бігунка на довгі дистанції румунка Габріела Сабо і стрімка Катерина Тану з Греції.

Серед чоловіків третім виявився найбільш маловідомий чемпіон — грек Константінос Кентеріс, який виграв біг на 200 метрів у Сіднеї за відсутності Моріса Гріна й Майкла Джонсона в цьому фіналі.

Ян Железни вже був переможцем європейського конкурсу 1996 року, а нині другий Джонатан Едвардс був першим 1998 року. Серед тріумфаторів також перемагала 1994 року Ірина Привалова, природно, в ролі королеви рівного спринту, торік першою була Габріела Сабо.

А от 26 листопада на балу чемпіонів у Монте Карло оголошено результати легкоатлетичного року в світовому масштабі. Переможців визначало журі на чолі з принцом Альбертом, у складі журі був і Сергій Бубка, котрий нині вже не претендує на перемогу серед діючих спортсменів, але разом із Хайке Дрехслер він став лауреатом у номінації «Видатна кар’єра». Головний приз кращої спортсменки року явно належав володарці п’яти призових медалей Сіднея, триразовій чемпіонці XXVII Олімпійських ігор Меріон Джонс. Меріон Джонс була також кращою в 1997 і 1998 роках. Усе той же нездоланний списометач Ян Железни став володарем титулу найкращого спортсмена року вперше.

За найдраматичнішу перемогу року нагороджено олімпійську чемпіонку в бігу на 400 метрів і «жрицю олімпійського вогню» австралійку Кеті Фрімен. Приз за назвою «Висхідна зірка» одержали чемпіони світу серед юніорів Хамдан Ель-Баши із Саудівської Аравії й австралійка Яна Піттман.