«ХІМІЯ» ТА ЖИТТЯ ВАШОГО ВОЛОССЯ

Поділитися
Зараз з’явилася можливість звести до мінімуму несприятливий вплив хімії на волосся шляхом вибору хімічної завивки не лише за зовнішнім показником, а й за типом волосся...
Зараз з’явилася можливість звести до мінімуму несприятливий вплив хімії на волосся шляхом вибору хімічної завивки не лише за зовнішнім показником, а й за типом волосся. Приміром, для втомленого волосся підійде кислотна завивка. На відміну від звичайної хімії, у кислотної завивки значення pН знаходиться між 6 і 7, що майже відповідає природному кислотному захисному покриву шкіри та волосся. Якщо шкіра голови чутлива, можна зробити біологічну завивку, яка містить сульфіди. Звичайна хімія придатна лише для здорового чи дуже тонкого волосся. Її єдина перевага у тому, що вона тримається як мінімум удвічі довше, ніж всі інші варіанти завивки.

Розчинні у воді силікони утворюють стабільну піну й спеціально застосовуються в шампунях. Вони не затримуються на волоссі.

Силіконові масла посилюють блиск і полегшують розчісування волосся. Вони містяться в засобах для споліскування, лікувальних засобах і в багатьох комбінованих продуктах. Ці масла не розчиняються у воді, але змиваються шампунем. При частому використанні вони накопичуються у волоссі.

Високополімерні силікони склеюють розщеплені кінці волосся. Силікони, насамперед ті, які входять до складу рідини для догляду за кінчиками волосся, відкладаються у вигляді щільної плівки і з великими труднощами видаляються з волосся.

Краплі силікону, які відкладаються на волоссі, роблять його м’якшим, блискучим, воно краще піддається укладці. Проте при постійному використанні шампуню на волоссях відкладається дедалі більше крапельок силікону, які утворюють плівку і закривають пори. Тоді хімічна обробка, приміром тонування чи завивка, уже не може належним чином впливати на волосся. Насамперед, ніжне тонке волосся стає важким, і завивка на ньому не тримається.

Отже, якщо ви хочете зробити хімічну завивку, не варто часто застосовувати засоби, що містять силікони. Для перенасиченого силіконом волосся випускають спеціальні нейтралізатори, які перешкоджають відкладенню силікону.

Не варто робити хімічну завивку:

якщо волосся виснажене, хворе і потребує відновного лікування;

— якщо організм ослаблений після хвороби чи стресу;

— під час вагітності чи прийому гормональних препаратів;

— якщо ви годуєте грудьми;

— у критичні дні;

— якщо у вас підвищився кров’яний тиск, при зниженому постарайтеся підняти його, випивши чашечку кави;

— у приміщенні, де роблять хімічну завивку, температура менша ніж 24 тепла взимку і 22 С влітку;

— при алергії на препарат;

— якщо ви нещодавно відтіняли чи фарбували волосся. Після такої процедури необхідно почекати з хімічною завивкою 2—3 тижні. Витратьте цей час на інтенсивний догляд за волоссям;

— якщо напередодні ви обробляли волосся сполукою, яка містить метал чи урзол (приміром відновлювачем кольору для волосся і т.п.)

якщо ви постійно користуєтеся засобами, які містять силікони.

Вважають, що чим тонше волосся, тим воно вимогливіше до засобів для хімічної завивки, оскільки тонке волосся саме по собі м’яке, слабке й швидко обвисає. Тому засіб для завивки має бути досить сильний, щоб зафіксувати тонке волосся в новій формі. Густе тонке волосся за своєю природою міцніше й краще зберігає форму, тому для нього вистачає і легшої «хімії». Класична завивка найкраще підходить для здорового волосся. Зроблена правильно, вона тримається від трьох до шести місяців. Щоправда, завивка шкідлива, тому, щоб волосся зберегло свій блиск і здоровий вигляд, доводиться застосовувати спеціальні засоби для споліскування та бальзами.

Якщо у вас чутлива шкіра голови, краще вибрати біозавивку, яка замість тіогліколієвої кислоти містить сульфід і м’яко діє на волосся і шкіру голови. Новий засіб приємний для шкіри: пекучий, з поганим запахом аміак до його складу не входить. Замість нього застосовують натуральну сечовину, під дією якої волосся набрякає перед завивкою. Ця речовина майже не має запаху і не забруднює навколишнє середовище. Проте все одно без перекису водню—окислювача, який входить до складу крему для знебарвлення волосся, не обходиться жодна тривала завивка. І ця операція теж стомлює волосся.

Для втомленого волосся підійде хімія з кислотною основою. На відміну від лужного складу для класичної хімічної завивки кислотний склад має водневий показник рН + 6—7, що приблизно дорівнює значенню рН у протикислотному покрові волосся та шкіри, що, природно, полегшує проникнення кислот до їхньої структури. Недолік кислотного складу в тому, що він менш стійкий, ніж лужний. Завивка тримається приблизно в два рази менше, ніж звичайна хімічна завивка, — приблизно 4—6 тижнів. На жаль, кислотна хімічна завивка підходить не для всіх типів волосся. Приміром, марно намагатися робити кислотну завивку на міцне гладке й пряме волосся, що після кожної спроби зробити хвилі, вони розпрямляються.

І, нарешті, нейтральна хімічна завивка. Вона менше ушкоджує шкіру голови й однаково добре діє на всіх ділянках волосся. На голові кожної людини є зони, де волосся чи занадто непокірливе, чи ушкоджене. Таким чином, одна частина волосся добре піддається хімічній завивці, а інша ні. Як наслідок завивка буде нерівною і без блиску. Нейтральна ж хімічна завивка діє рівномірно й підходить для всіх типів волосся. Вона ідеальна й для тих, хто хоче зробити хімічну завивку самостійно.

Рекомендації по догляду за волоссям після хімічної завивки:

Ё Через кілька годин після хімічної завивки волосся потрібно сполоснути підкисленою водою (столова ложка оцту на літр води).

Ё У день завивки не розчісуйте волосся.

Ё Протягом 2—4 днів не мийте волосся, не користуйтесь термобігудями і плойкою.

Ё Не можна причісуватися щіткою. Користуйтеся гребінцем чи гребенем із рідкими зубцями.

Ё Ідеальний для миття суперм’який шампунь для ушкодженого після хімічної завивки волосся чи шампунь із кондиціонером.

Ё Спеціальний курс лікування в ампулах відновлює ушкоджене волосся протягом семи днів. Рідину з ампули ввечері наносять на сухе волосся й розчісують. Протягом ночі вона всмокчеться у волосся й почне відновлювати зруйновані сполуки. Вранці волосся потрібно добре промити.

Ё Збризнувши волосся зволожуючою рідиною, ви отримаєте приголомшливий подвійний ефект: у сухе волосся вводяться живильні речовини й одночасно за допомогою масажу «освіжається» завивка. Для особливо ушкодженого хімічною завивкою волосся необхідно щодня застосовувати аерозоль із живильними речовинами.

Ё Незалежно від того, блищить волосся після хімічної завивки чи ні, після кожного миття його варто добре прополіскувати. Маски на волосся необхідно робити після кожного третього-четвертого миття. Нові засоби для хімічної завивки містять легкі живильні речовини, такі як зволожуючий пантенол і кератин, що посилює ріст волосся, колагени й шовкові протеїни. Вони також надають локонам еластичність.

Ё Гаряче повітря фена для волосся — отрута. Сушіть волосся лише теплим повітрям, використовуючи насадку, що розсіює, інакше волосся сплутається і локони втратять форму.

Ё Чудовий ефективний засіб — гаряче масло: воно зміцнює волосся, не залишаючи на ньому слідів жиру. Секрет у новій комбінації інгредієнтів (з кератинатів і протеїн-гідролізатів) та термічній дії. Нагріту на водяній бані масляну рідину вводять у вологе волосся. Завдяки теплу інгредієнти рівномірно розподіляються поверхнею голови і краще впливають на волосся. Дайте маслу трохи всмоктатися й потім змийте його шампунем. Волосся завдяки цьому лікувальному курсу стає здоровішим та еластичнішим.

Ё Для «оживлення» волосся, що втратило блиск, користуйтеся відтіночними засобами на рослинній основі. Вони діють інакше, ніж хімічні барвники, і не лише надають волоссю нових відтінків, а й одночасно лікують і оздоровлюють його. Рослинні барвники покривають роговий прошарок волосся захисною плівкою й не руйнують пігментні клітини. Як тільки розгладжується роговий прошарок, волосся починає блищати. Отже, власний колір волосся стає інтенсивнішим чи виникають нові відтінки. За будь- якого випадку після хімічної завивки краще не застосовувати хімічні засоби щонайменше протягом двох тижнів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі