Гостинний край чорних гір

Поділитися
Лорд Джордж Гордон Байрон писав про Чорногорію: «У момент народження нашої планети найпрекрасніша із зустрічей землі й моря відбулася в Чорногорії.....

Лорд Джордж Гордон Байрон писав про Чорногорію: «У момент народження нашої планети найпрекрасніша із зустрічей землі й моря відбулася в Чорногорії... Коли сіялися перлини природи, на цю землю випала ціла пригорща...»

Чому туристи вибирають цю країну? Чорногорія дуже гарна (майже вся її територія перебуває під захистом ЮНЕСКО), тут найчистіше Адріатичне море, а вода така прозора, що дно проглядається на глибині до 50 метрів. Пляжі з піском і дуже дрібною галькою (її тут називають «гречаною крупою») тягнуться майже на 70 км. Купальний сезон у Чорногорії триває 180 днів — із середини травня по кінець жовтня.

У Чорногорії найбільше на Балканському півострові озеро — Скадарське (391 кв. км); єдиний фіорд на Середземномор’ї — Боко-Которська затока; найзнаменитіший у Європі нудистський центр — Ада Бояна; найгарніший пляж у Європі — пляж у Бечичах (Гран-прі в Парижі 1936 р.); найбільший у Європі каньйон — на річці Тара (глибина — 1300 м).

Історичний і культурний центр Чорногорії місто Цетіньє. Тут розміщуються палац короля Миколая й монастир, у якому зберігається нетлінна рука Іоанна Хрестителя, а також музей — резиденція найпопулярнішого правителя Чорногорії Петра Петровича Негоша (1830— 851).

Один із найвідоміших монастирів Чорногорії — Острог. Він вирубаний у скелі високо в горах, і перше враження, яке складається у відвідувача, — монастир буквально висить у повітрі. В ньому зберігаються мощі св. Василя Острозького.

Найпопулярніші курорти чорногорського узбережжя — Будва, Святий Стефан, Бечичі, Рафаїловичі, Петровац, Сутоморе й інші. За словами директора тур­агентства «Любосвіт» Ірини Павлик, одне з важливих питань, які виникають під час вибору типу розміщення на курортах, — вибір між готелем та віллою. Проживання у чорногорських віллах дуже популярне і є хорошою альтернативою готелям. Зазвичай це три-п’ятиповерхові будинки зі стандартними номерами й апартаментами, обладнаними кондиціонерами та всім потрібним для комфортного відпочинку. Деякі вілли пропонують харчування на базі сніданку. (Докладнішу інформацію можна отримати на сайті агентства www. lyubosvit. kiev. ua)

Кухня Чорногорії — це безліч різноманітних овочів, м’яса та спецій. Харчування хороше, меню скрізь майже ідентичне. Можна з’їсти за 1—1,5 євро піцу або за 6 — 10 євро що завгодно і з вином.

А гостинність — національна риса чорногорців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі