Французька пара, яка нібито «вкрала» українських немовлят, вперше розповіла подробиці історії

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
21 березня близько 7:00 на міжнародний пункт пропуску «Лужанка» на українсько-угорському кордоні з боку України в'їхав кемпінг-фургон «мерседес-бенц». За кермом був 66-річний чоловік, в салоні - його 38-річний син, обидва громадяни Франції. З проїзними документами було все гаразд, але прикордонники помітили, що водій нервує, і тому вирішили автомобіль детально оглянути. Коли митник з прикордонником підняли матрац на вмонтованому в автомобіль диванчику, то виявили під ним у ящику для білизни двох немовлят.

На вимогу пояснити, чиї це немовлята і яким чином вони опинилися в ящику, французи показали два свідоцтва про народження, видані в Україні. Відповідно до них дівчинки-близнюки (Вікі і Кім) народилися в кінці січня в Києві, молодший з французів - їхній батько. Але ніяких відміток у його паспорті про дітей, а також нотаріально завіреного дозволу матері (теж громадянки Франції) на їх вивезення не виявилося. Викликана на кордон «швидка» відвезла дітей до лікарні, а обох французів затримали до з'ясування обставин.

Патріс та Орелі Ле Рок проживають в Алансоні - невеликому містечку в 175 кілометрах на захід від Парижа. Благополучна сім'я, власники приватної станції швидкої допомоги, однак, не могла мати дітей, у зв'язку з чим і зважилася на сурогатне материнство. На відміну від інших країн, в Україні законодавство не тільки дозволяє сурогатне материнство на комерційній основі, а й забезпечує визнання батьківства саме за генетичними батьками.

«Ми шукали фірми, що займаються сурогатним материнством, в Інтернеті, - розповідає ZN.UA Орелі Ле Рок. - Знайшли одну в Києві, читали відгуки про неї. Не бачили жодного негативного. У лютому 2010 року прилетіли в Україну, уклали з фірмою договір. Згодом приїхали ще раз - для процедури запліднення сурогатної матері. Після чого стежили за перебігом вагітності з Франції. Юристи фірми гарантували приготування всіх документів для встановлення батьківства і вивезення дітей до Франції. Запевняли: «Посольство видасть проїзні документи, і ви повернетеся додому за один день». Ми навіть не думали погоджувати свої дії з посольством, це питання взагалі не стояло. Просто довіряли цим юристам ... »

Близнюки народилися в Києві 23 січня. Через кілька днів на них видали українські свідоцтва про народження, де батьками значаться громадяни Франції Патріс та Орелі. 16 лютого свідоцтва легалізували для використання за межами України штампом «Апостиль», як того вимагає Гаазька конвенція 1961 року. Народження дітей з оформленням українських документів коштувало французам близько 60 тис. євро. Все, що їм залишалося, - отримати на день візи і вивезти їх до Франції. Тут і почалися перешкоди, яких подружжя ніяк не очікували. За українським законодавством, на дітей, народжених в Україні від іноземців (у тому числі через «посередництво» сурогатної матері), поширюються загальні правила в'їзду та виїзду іноземців або осіб без громадянства. Тобто для цього необхідний паспортний документ і віза, в даному випадку, французька. Але посольство Франції в Україні видавати проїзні документи і ставити дітям візи навідріз відмовився.

«Ми неодноразово зверталися до посольства, але ніякого результату це не дало, - продовжує Орелі. - Його працівники просто відмовляються спілкуватися з нами».

Ніяких роз'яснень своєї позиції посольство Франції в Україні не дає - ні українським, ні французьким журналістам.

Після народження дівчаток подружжя Ле Рок опинилися в глухому куті - посольство проїзних документів не видає, гроші на проживання в Україну закінчуються, що буде далі - невідомо. Не знаючи, що робити, французи зважилися на відчайдушний крок: Патріс зателефонував батькові і попросив допомогти вивезти немовлят на батьківщину таємно.

У результаті СБУ порушила проти Патріса і його батька кримінальну справу за частиною 2 статті 332 Кримінального кодексу (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), яка передбачає від трьох до семи років ув'язнення з конфіскацією засобів вчинення злочину. Зараз підслідні, звільнені під грошову заставу, разом з Орелі орендують житло в Ужгороді і не збираються відмовлятися від дітей.

Докладніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Володимира Мартина «Батьки і діти».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі