Франція ініціює прийняття світових стандартів безпеки АЕС

Поділитися
Президент Франції Ніколя Саркозі закликав увести міжнародні стандарти радіаційної безпеки. Своє рішення політик пояснив кризою, що триває навколо японської АЕС «Фукусіма-1».

Під час свого виступу в Японії, він запропонував провести в травні зустріч відповідних представників країн-членів «Великої двадцятки» для обговорення питання. Саркозі першим з іноземних лідерів відвідав Японію після руйнівного землетрусу й цунамі, що сталися 11 березня.

Французький президент зазначив, що хотів би бачити міжнародні стандарти з атомної безпеки в дії вже до кінця цього року. Франція, за його словами, запропонує країнам «Великої двадцятки» підготувати необхідні документи до засідання МАГАТЕ, запланованого на червень.

«Йдеться швидше про встановлення норм безпеки, ніж про вибір атомної енергії, якій на сьогодні немає альтернативи», - сказав Саркозі.

«Відсутність міжнародних норм безпеки в сфері атомної енергії - це аномалія, яку потрібно ліквідувати, - сказав французький лідер. - Ми хочемо мати міжнародні стандарти, тому що світ - це велике село й те, що трапилося в Японії, може мати наслідки для інших».

Тим часом Міжнародне агентство з атомної енергії порадило японському уряду розширити зону евакуації навколо АЕС.

Наразі відселення обов'язкове в радіусі 20 км від АЕС, однак Агентство ООН з атомної енергії зазначає, що безпечні для здоров'я рівні радіаційного забруднення були перевищені в селі Іітате, яке розташовано на відстані 40 км на північний захід від АЕС.

Раніше уряди США й Великобританії рекомендували своїм громадянам не наближатися до аварійної АЕС ближче, ніж на 80 кілометрів.

Крім того, рівень радіактивно забруднення в морі біля «Фукусіми-1» зростає. Вміст радіоактивного йоду в океані перевищив гранично допустимі концентрації вже в 4385 разів. У середу, 30 березня, дозволені законом норми були перевищені в 3355 разів. До цього концентрації становили 1850 максимальних норм.

Саме високі концентрації радіоактивного йоду-131 вважали причиною зростання захворюваності на рак щитовидної залози в дітей, які піддавалися впливу радіації після аварії на Чорнобильській АЕС.

Аварія на японській АЕС сталася після руйнівного землетрусу й спричиненого ним цунамі. Після підземних поштовхів на «Фукусімі-1» спрацювали системи аварійної зупинки енергоблоків. Однак через цунамі відмовили насоси, які мали помпувати воду для охолодження реакторів. Сталося кілька вибухів, що зруйнували будівлі реакторних залів, і витік радіації.

За матеріалами Бі-Бі-Сі

Поділитися
Підготував/ла Дубенко Вадим
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі