ФЕН ШУЙ — ДОТИК ДО ГАРМОНІЇ

Поділитися
Сьогодні Фен Шуй, давня східна філософська система про життя людини в гармонії з собою і навколишнім світом, переживає період розквіту не лише в Китаї, а й на Заході...

Сьогодні Фен Шуй, давня східна філософська система про життя людини в гармонії з собою і навколишнім світом, переживає період розквіту не лише в Китаї, а й на Заході. В Україну вона прийшла в книжках західних авторів, тобто вже адаптованою до особливостей європейського мислення.

У давнину люди вірили, що світ і все в ньому існуюче сповнене життєвої енергії, яка оживляє все суще. У різних культурах цю енергію називали по-різному: індуси — праною, давні греки — пневмою, іудеї — руах, полінезійці — мана, японці — кі, китайці — ці.

Весь простір навколо нас наповнений «ці» — енергетичною субстанцією. Ці — то життєва сила, яка пульсує в усіх живих істотах і незримо наповнює їх енергією та рухом, то сила Сонця, Місяця і метеокліматичних явищ. Вона залежить від природи, людей, архітектури, меблів, світла, звуків. Ці — рушійна сила, яка спонукає людину до дій. Здорова, сильна й урівноважена людина має хорошу ці. Слабка чи хвора — погану. Ця життєва енергія переноситься потоками фен (вітру) і шуй (води). Вітер — це активність, а вода — спокій і проникнення. У китайській філософії вітер символізує чоловіче начало — ян, а вода — жіноче, інь. Досягнення гармонії цих двох начал і є метою Фен Шуй.

У природі рівний плин ці виявляється здоровим і буйним ростом рослин і жителів конкретної території. Якщо потоки ці зіштовхуються з перепонами, сповільнюються і завмирають, то грунт може пересихати та не плодоносити, а водойми зацвітати та загнивати, породжуючи негативну енергію — ша.

Ша накопичується і застоюється в глухих місцях і гострих кутках, просочується крізь тріщини, діри та розбиті стекла. Тому збалансувавши енергію свого житла, зробивши його гармонійним, ми стаємо щасливішими, здоровішими та процвітаючими в усіх сферах свого життя. Усунути всі перешкоди на шляху ці або перенаправити її можна за допомогою основних принципів Фен Шуй.

Ці можна привабити світлом, рухливими предметами та речами, яскравими кольорами, приємними звуками води, яка тече, квітами, картинами. Дзеркала, скло та інші блискучі предмети також стимулюють ці, посилаючи світло в темні кутки, де ці зазвичай застоюється.

Фен Шуй стосується простору. Це може бути простір країни, міста, офісу, квартири, заміського будинку, саду, а може — вашого письмового столу. Все це взаємозалежне. Давнє китайське прислів’я говорить: «Якщо в домі порядок, країна живе в спокої. Якщо в країні порядок, світ живе в спокої». Показовий приклад Гонконгу — нинішнього Сянган. Його «економічне диво» 70—80-х років має одним із своїх пояснень повсюдне застосування Фен Шуй. Близько 90% усіх будинків у Гонконгу було побудовано відповідно до принципів Фен Шуй, що гармонізувало простір, стимулювало ділову активність. І як результат — економічне зростання та процвітання.

У Києві можна навести прямо протилежні приклади будівництва за останні десятиліття. На жаль, знання, вміння та традиції щодо спорудження храмів і будинків у енергетично сприятливих місцях майже не враховуються в наш час. Яскравим прикладом може стати довгобуд у районі Солом’янської площі. Будинок, який зводять на території цвинтаря, навряд чи буде коли-небудь добудований, оскільки не можна порушувати спокій тих, хто відійшов до іншого світу. Ініціатори цього будівництва «на кістках» знехтували одним із наріжних принципів — обов’язок живих зберігати пам’ять про мертвих. Навіть якщо припустити, що цей довгобуд коли-небудь завершиться, то, з огляду на негативний вплив цвинтаря, навряд чи власники офісів у такому будинку зможуть розраховувати на успіх. Енергетичний вплив цвинтарного духу, який символічно асоціюється зі смертю, швидше за все, викликатиме пригнічення, непевність, дискомфорт, розлад ділової діяльності.

Подивившись ваш дім чи квартиру, оцінивши їх місце розташування, практик Фен Шуй зможе чимало довідатися про вас, подібно до графолога, який досліджував ваш почерк, чи хіроманта, котрий роздивився лінії ваших рук. Якщо вхідні двері вашої квартири розташовані навпроти ліфта, то не дивуйтеся постійним фінансовим утрудненням, яких ви зазнаєте. З погляду Фен Шуй, гроші «несуться» ліфтом, який рухається.

Дім — це завжди живий відбиток його мешканців та їхнього життя. І якщо він захаращений меблями, речами, то можна бути переконаним, що в житті його жителів існує не менша кількість духовних завалів і перепон. Завали речей у будинку сприяють застою енергії. Більш того, вони провокують і гальмування динаміки особистого життя хазяїв. Розчищаючи завали, варто пам’ятати про те, що в такий спосіб поліпшується середовище проживання і стає «легше на душі».

Опис сфер застосування Фен Шуй буде неповним, якщо не згадати про «внутрішній Фен Шуй» — прикладному його застосуванні в житті людини через трансформацію внутрішнього ментального простору. Усвідомлення зв’язку між внутрішнім і зовнішнім світом допомагає розібратися в житті.

Початок шляху — очищення ментального простору від негативних думок, почуттів і установок. Хто з нас ніколи не вимовляв подумки фраз: «Як мені все набридло!», «Це неможливо зробити», «Мені не везе»? Часто усне та подумки вживання цих та інших подібних фраз призводить до того, що вони стають реальністю. Цих думок потрібно уникати.

Необхідне ментальне перепрограмування свідомості. Суть його — у формуванні системи позитивних впливів. Наприклад: «Життя таке прекрасне», «Справи йдуть відмінно!», «Усе чудово!».

Ці афірмації — надихаючі позитивні твердження — мають дуже важливе значення. Найважливіша з формул — «я можу». Це мобілізує внутрішні сили організму, зміцнює силу духу, надає впевненості та наполегливості у досягненні мети.

Афірмації спрацьовують не лише на індивідуальному, а й на суспільному рівні. Дуже сильна афірмація «я можу!». Девізом Малайзії тривалий час був «Малайзія може!» І це принесло свої плоди. Шлях до гармонії не простий, однак він реальний і необхідний як для суспільства, так і для кожної людини. Важливо, щоб у нього вірили.

Практичні поради
Фен Шуй
для житла й офісу

Місце, де ми живемо, і те, як облаштовуємо своє житло, дуже впливає на якість нашого життя. Погане місце розташування віднімає в нас енергію, а хороше збільшує її. Ми не завжди можемо перемінити неблагополучне місце проживання, проте в наших силах контролювати те, що відбувається всередині житла. Перетворюючи свою квартиру в Дім Життя, а не лише в місце нічлігу, ми стаємо, з погляду Фен Шуй, на шлях позитивних змін. І не лише у своєму житлі, а й у своєму внутрішньому світі.

Особливу увагу тут хотілося б приділити спальні, адже в ній ми проводимо третину свого життя. Це не лише місце для сну та відпочинку в повсякденному їх розумінні, а насамперед зона відновлення енергетики організму. Відновлювальний процес залежить від цілого ряду чинників. Варто показати це на деяких прикладах.

Не слід ставити ліжко прямо під вікном, оскільки існує можливість того, що більшу частину часу ви проводитимете не у своєму ліжку, а поза домом, у роз’їздах і подорожах, можливо, не завжди приємних. Якщо ви розмістите ліжко під стіною, що знаходиться прямо навпроти вікна, то це може призвести до безсонних ночей.

Небезпечним вважається положення ліжка, коли ноги направлені до дверей. Не рекомендується ставити ліжко і під виступаючою балкою. Вона буде «давити» на вас і може стати причиною вашої слабкої опірності хворобам і нездужанню.

Не розміщайте ліжко так, щоб із нього було видно робочий кабінет чи туалет. Останній дуже негативно впливає на сплячу людину. Вважається, що таке положення створює проблеми із системою травлення.

Потрібно обережно ставитися до розміщення дзеркал у спальні. Майстри Фен Шуй радять уникати дзеркал у ногах сплячого. Ви почуватиметеся комфортніше, якщо на вас не направлені гострі кути, а за ліжком знаходиться потужна стіна, що надає сплячому відчуття стабільності.

Окремо слід сказати про рослини. Вони є вмістилищем життя і здійснюють зовнішню та внутрішню підтримку. Рослини з’єднують нас із зовнішнім світом і приносять у житло зелений колір — колір миру та злагоди. Рослини, які в’ються, можуть пом’якшувати гострі кути, драпірувати стінні балки чи краї меблів.

Певні атрибути приписуються цілому ряду звичних нам рослин. Тюльпани символізують любов і відданість. Герань — витривалість у подоланні труднощів. Жасмин піднімає настрій і сприяє добрим стосункам між подружжям. Червоні троянди привносять у ваше життя романтику. Товстянка, чи «грошове дерево», є улюбленою рослиною майстрів Фен Шуй. Її листки схожі на монети. Вона символізує багатство, статок, достаток. Вазони з товстяниками слід розміщати в західній і північно-західній частинах будинку чи квартири.

Підвищити ефективність свого бізнесу, працездатність, поліпшити свої стосунки з колегами, просунутися по службових сходинках, стати професіоналом своєї справи допоможуть рекомендації офісного Фен Шуй. Не розташовуйте свій офіс наприкінці довгого коридору, оскільки буде складно домогтися успіху. Бажано мати офіс правильної форми, якщо ж форми вашого офісу мають гострі виступаючі кути, які несуть отруйні стріли, то виправити ситуацію можна використовуючи рослини і дзеркала. Для проникнення потоку гарної ці до вашого офісу важливе значення мають як самі вхідні двері, так і їх розташування. А для того, щоб ці вільно циркулювала в офісі, важливо не захарашувати фойє, а також робочі місця.

Не сидіть спиною до дверей, оскільки ви почуватиметесь уразливими. Робочий стілець, на якому ви сидите, повинен мати високу спинку, символізуючи підтримку. Небажано розташовувати офіс над гаражем, оскільки активний рух унизу підриває стабільність бізнесу. Для залучення статку і достатку непогано розмістити акваріум біля північної стіни з будь-яким чорним предметом, оскільки вода символізує гроші, риба — статок, а чорний колір управляє кар’єрою та успіхом у бізнесі. Гарне та правильне освітлення на робочому місці також залучатиме позитивну енергію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі