Експерти: Дисбаланс у ставленні українців до Росії і росіян до України може бути небезпечним для України

Поділитися
Дисбаланс у ставленні українців до Росії і росіян до України може виявитися небезпечним для національної безпеки України...

Дисбаланс у ставленні українців до Росії і росіян до України може виявитися небезпечним для національної безпеки України. Про це говорять експерти, коментуючи для «Дзеркала тижня» результати досліджень, проведених у 2009 році фахівцями Київського міжнародного інституту соціології та російського «Левада-центру».

Так, в березні 2009 року 49% опитаних жителів Росиі відзначили, що переважно погано і дуже погано ставляться до України. У свою чергу, переважно погано і дуже погано до Росії в лютому 2009 року ставилися всього 5% українців. Добре і дуже добре до Росії ставилися 91%. наших громадян.

«Дисбаланс у ставленні українців і росіян одне до одного небезпечний тим, що, у разі виникнення в російському керівництві бажання вдатися до силового втручання у внутрішні справи України, як це було з Грузією, може бути використаний як соціальна підтримка. Але це гіпотетичні міркування», — прокоментував результати опитування президент КМІС Валерій Хмелько.

Проте, відзначає він, з даних опитувань очевидно: зі зростанням негативного ставлення до України зменшується чисельність росіян, які бажають об’єднання Росії та України знову в одну державу.

«В Україні негативні кроки з боку російського керівництва, як правило, ведуть до збільшення (в основному на Сході та Півдні) підтримки її державної незалежності. У цілому процес зростання підтримки державної незалежності України з деякими коливаннями ми фіксуємо з 1994 року», — додав Хмелько.

Вважає ситуацію, що склалася, потенційно небезпечною й генеральний директор українського телеканалу TVI Микола Княжицький.

«Інформаційний простір Росії контролюється державою. А Україна є певною мірою жертвою своєї демократії… Такий дисбаланс у відносинах між Україною та Росією, на мою думку, загрожує національній безпеці нашої країни», — сказав він, коментуючи результати соцопитувань.

«У нашій бездарній політиці ніхто не приділяє уваги формуванню та захисту національної самоідентифікації українців», — уточнив Княжіцкий. На його думку, Україні зараз необхідно створювати громадське телебачення, на противагу комерційному, знімати українські фільми, щоб об'єднувати націю.

В той же час директор Інституту філософії імені Г.Сковороди НАНУ Мирослав Попович не вважає загрозу настільки серйозною.

«Дисбаланс у відносинах України і Росії небезпечний, як любов без взаємності, яка завжди несе більше прикрощів, ніж задоволення», — відзначив він.

Докладніше читайте в статті Ірини Кириченко «Україна—Росія: дисбаланс відносин» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі