Екс-заступник голови ЧАЕС назвав причину катастрофи на "Фукусімі"

Поділитися
Колишній заступник керівника Чорнобильської АЕС Олександр Коваленко переконаний, що причиною аварії на японській АЕС стали нерішучість та повільність дій керівництва «Фукусіми».

О.Коваленко впевнений, що саме розгубленість та бездіяльність керівництва компанії-оператора станції довели аварію середньої тяжкості до справжньої катастрофи.

Колишній заступник керівника Чорнобильської АЕС відзначив, що на «Фукусімі» після землетрусу і цунамі не було ніякої техногенної катастрофи з реакторами, до неї, як і в Чорнобилі, призвів людський фактор.

«Ситуація на АЕС «Фукусіма» відрізняється від Чорнобиля тим, що влада і атомники Японії проігнорувала не тільки інформаційні, але й організаційно-технічні уроки Чорнобиля. Вони виявилися невиправдано повільними і, судячи з усього, були не спроможні приймати рішення в режимі реального часу», - сказав О.Коваленко.

Він підкреслив, що через два роки після чорнобильської аварії сильний землетрус у Вірменії міг призвести до сценарію, аналогічного до подій у Японії.

«Можу відкрити один секрет. Ситуація, аналогічна до японської, виникала і в Радянському Союзі, коли 7 грудня 1988 року об 11:41 у Вірменії стався землетрус силою близько 8 балів», - повідомив А.Коваленко.

«Протягом короткого часу ситуація була стабілізована, і аварії, якоюсь мірою подібної на японську «Фукусіму», вдалося запобігти. У Японії ж, якщо судити з опублікованих офіційних повідомлень, після природної катастрофи співробітники станції не самі, а за наказом керівництва були евакуйовані з аварійних енергоблоків», - заявив він.

Він пояснив, що в Японії таке рішення було прийнято через наростання тиску всередині атомної силової установки та підвищення рівня радіації. «Тобто персонал станції стежив за катастрофою, що насувалася з безпечної відстані! У результаті істотно впав рівень води, що призвело до наростання тиску всередині реакторів і подальших вибухів і викидів, а рівень радіації катастрофічно піднявся», - зазначив експерт.

Нагадаємо, після руйнівного землетрусу 11 березня і цунамі на АЕС «Фукусіма-1» відмовила система охолодження, і на об'єкті було введено режим НС.

Згодом на декількох енергоблоках країни відбулися вибухи, що призвело до викиду радіоактивних елементів в атмосферу. Влада евакуювала людей із 20-кілометрової зони навколо АЕС.

Пізніше відбулося кілька десятків повторних землетрусів магнітудою від 4,7 до 6,0 і вище.

За оцінками японського уряду, збитки від руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня складуть до 25 трлн єн (309 млрд дол.)

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі