Де «зажигає» Бельмондо

Поділитися
Свій день народження Жан-Поль Бельмондо відзначає 9 квітня. Але нинішнього року вечірку з даного приводу він улаштував трохи пізніше — минулого тижня.

Свій день народження Жан-Поль Бельмондо відзначає 9 квітня. Але нинішнього року вечірку з даного приводу він улаштував трохи пізніше - минулого тижня. Хочете знати, де? Доповідаю: у Єгипті, у Хургаді, в одному з готелів фешенебельного району Ель Гуна. Цей район - один з найкрасивіших у країні, його називають «єгипетською Венецією». Тут розташовані шикарні готелі, бари і ресторани. Є навіть власний аеропорт для VIPів. У тутешніх кафешках особливо приємно курити вечірній кальян, дивитися на зоряне небо і розслаблено думати про хороше. А те, що поруч «зажигає» Бельмондо… Нехай «зажигає»: він і його гості нам зовсім не заважають…

Про недавню єгипетську революцію в Хургаді нагадує лише як мінімум удвічі менша для даного часу кількість туристів. Поки їдемо з хургадинського аеропорту до готелю, наш гід Амр устигає розповісти, що в місті 11 районів називаються «Мубарак», найвідоміші - «Мубарак 6», «Мубарак 8» і «Мубарак 9». При цьому, попри все, перейменовувати їх ніхто не збирається. Історії не перепишеш, констатують єгиптяни.

Більшість наших туристів звикли вважати відпочинок у Єгипті виключно «пляжним». Безперечно: за бажання можна спокійнісінько «протюленити» весь час відпустки, гріючись на сонечку та виніжуючись у теплих хвилях Червоного моря. Активніші товариші давним-давно відкрили Єгипет з іншого боку - як чудове місце для дайвінгу. Тим же, хто перебуває десь між пляжниками і спортсменами, корисно буде поєднати перше з другим і з’їздити на морську прогулянку (вартість - 60 у.о.). На невеличкому кораблику з усіма зручностями вас вивозять у море, де під наглядом досвідчених інструкторів туристи здійснюють два занурення з аквалангом. Емоції, які дарує такий експіріенс, опису не піддаються. Скажу тільки, що вони ну дуже позитивні. Єдина порада: збираючись на морську прогулянку (та й узагалі до Єгипту), не забудьте про засоби проти сонячних променів з високим коефіцієнтом захисту. Інакше й не зогледишся, як обгориш.

Є чим зайнятися тут і людям, які люблять історію, і просто цікавим до всього. Таким - пряма дорога на екскурсію в Луксор (90 у.о.). Хочете вірте, хочете ні, але авторка цих рядків побувала там уже втретє і, якщо буде можливість, поїду й учетверте, і вп’яте. Міць і велич найбільшого у світі Карнакського храму. Містичні розписи гробниць у Долині царів. Пречудова архітектура погребного храму цариці Хатшепсут... Вони - як нерозгадані загадки, великі книги, до котрих хочеться повертатися знову й знову. До речі, про Хатшепсут гід розповів цікаву історію: «17 років у цариці був коханець. Зрештою правителька його вбила. Але вона була доброю жінкою: добудувала його гробницю і достойно поховала». Хай там як, а загадковий народ ці єгиптяни...

Поки їдемо з Луксора назад у Хургаду, терзаємо Амра найрізноманітнішими запитаннями. І дізнаємося (ну навіщо Інтернет, якщо є гід?..), що площа країни - близько 1 млн. кв. км, 96% території займає пустеля. Населення Єгипту - 80 млн., 20 млн. з яких живуть у головному місті держави. Середня зарплата жителя Каїра - приблизно 200 у.о. Помешкання у столиці (дві спальні плюс хол, загальна площа близько 100 кв. м) обійдеться в середньому в 50 тис. у.о. Улітку кіло помідорів коштує тут 3 фунти (1 дол. США - трохи менше шести єгипетських фунтів), узимку - п’ять-шість фунтів. М’ясо досить дороге:
1 кг свинини - у середньому 60-70 фунтів. Зате бензин дешевий - за літр 95-го віддасте всього 2,5 фунта.

Після дня засмагань-купань знову вирушаємо в дорогу. Цього разу на нас чекає сафарі на квадроциклах (45 у.о.). Єдиний мінус цього заходу - хоч би як упевнено ти почувався за кермом, тобі суворо забороняється ганяти як очманілому по пустелі. А так кортить!.. Компенсує нестачу адреналіну позитив: включене до наступної програми катання на ослику та верблюдах.

У міні-зоопарку, розташованому тут-таки, у пустелі, фотографуємося з крихітним крокодильчиком: хто садовить маля на плече, хто на голову, а хто й поготів цілується з мініатюрною рептилією. Але родзинка зоологічної частини програми, звичайно, чарівний мешканець звіринцю - вухастенький феньок, найменший представник сімейства псячих розміром із кішку. Досхочу намилувавшись на симпатягу, рушаємо на вечерю (трохи втомлені, але вмиротворені). Тим паче що тут за рогом уже точно не бешкетує ніякий Бельмондо :)

Директор офісу туркомпанії Pegas Touristik у Хургаді
Єлгін АЙЯЗ:

- Після єгипетської революції перший літак з українцями прилетів 26 лютого. Саме ми були першою туркомпанією, яка поновила прийом і українських, і російських відпочивальників. І хоча в Хургаді не було і немає проблем, упродовж двох місяців, коли туристів не було взагалі, ми ще і ще раз усвідомили, наскільки важливий для туризму чинник безпеки. Тому приділяли і приділяємо цьому максимум уваги. Головне нині - довести всім, що в нас усе гаразд, щоб туристи приїхали, чудово відпочили, поїхали задоволені і приїхали до нас знову.

За організацію прес-туру автор дякує туркомпанії «ПЕГАС Туристик» та Асоціації журналістів «Туристичний прес-клуб України».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі