ДАІ наполягає на законності застосування радарів

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
МВС відкидає звинувачення Генпрокуратури про незаконні штрафи.

Як повідомили у прес-службі МВС, згідно зі ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами порушень правил дорожнього руху можуть бути, у тому числі, покажчики технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, які використовуються при контролі над виконанням правил, норм і стандартів забезпечення безпеки дорожнього руху.

"Працівники ДАІ фіксували порушення Правил дорожнього руху певними приладами в ручному режимі, що передбачало складання протоколу про адміністративне правопорушення після обов'язкової зупинки транспортного засобу та ознайомлення водія з покажчиками вимірювача швидкості. Таким чином, згадані прилади не використовувалися як складові частини інформаційно-телекомунікаційних систем, і відповідно не підлягали підтвердженню відповідності Держспецзв'язку", - підкреслили у МВС. Дану позицію підтверджено висновком Держспецзв'язку, зазначеним у листі цього органу від 16.06.2010 N4/4-2327 у відповідь на запит ДАІ МВС України.

"Окрім того, згідно з висновком №7809 Київського науково-дослідного інституту судових експертиз модифікація зафіксованих цими приладами даних неможлива через відсутність у приладі будь-яких засобів і технічних можливостей з маніпулювання повнотою або змістом інформації, що накопичується. А автентичність інформації, яка ними фіксується, підтверджується техніко-технологічними властивостями пристроїв", - сказано у повідомленні.

"Вищевикладене зокрема підтверджується і низкою рішень судових органів, які відмовили у задоволенні позовів про скасування постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху. Тому вважаємо використання даних приладів законним і обґрунтованим", - резюмували у Міністерстві.

Нагадаємо, напередодні Генеральна прокуратура України встановила факт незаконного використання Департаментом ДАІ МВС технічних засобів іноземного виробництва "TrueCAM LNI 20/20" і "Арена" для фіксації порушень Правил дорожнього руху. Під час проведеної Генеральною прокуратурою перевірки було встановлено, що ці технічні засоби використовуються Департаментом ДАІ МВС без експертного висновку або сертифіката відповідності, що є порушенням вимог законів України "Про інформацію" та "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах".

За результатами перевірки з метою захисту прав громадян та інтересів держави Генеральна прокуратура 11 березня 2011 внесла припис начальнику Департаменту ДАІ МВС України про усунення виявлених порушень закону.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року, а саме 23 грудня, Конституційний суд України (КСУ) заборонив інспекторам ДАІ штрафувати водіїв за перевищення швидкості, ґрунтуючись лише на даних використовуваного тоді радара «Візир».

Проте вже 27 грудня ДАІ почала застосовувати новий радарний комплекс «Арена», на якому висвічується номер автомобіля, час руху, швидкість і все це передається на монітор.

Також інспектори додатково обзавелися творінням американського NASA - новим радаром Tru Cam, один примірник якого коштував ДАІ 100 тис. гривень.

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі