ЧИМ ГІРШЕ — ТИМ КРАЩЕ?

Виступи минулого тижня українських команд в міжнародних Кубках укотре змусили замислитися про рівень національного чемпіонату...

Виступи минулого тижня українських команд в міжнародних Кубках укотре змусили замислитися про рівень національного чемпіонату. За логікою, команди, які відкривають турнірну таблицю, здавалося б, мали виступити набагато успішніше, аніж колектив, що програв п’ять поєдинків поспіль. Аж ні, саме полтавська «Ворскла» — абсолютний аутсайдер, змогла переграти македонських «работнічків». Пояснення, очевидно, варто шукати не в турнірних показниках тієї чи іншої команди, а насамперед у вмінні сконцентруватися в складному двобої, цілком мобілізувати фізичні й моральні сили. За цими аспектами полтавці перевершили футболістів «Динамо» й «Шахтаря». Стосовно внутрішнього чемпіонату, то прагнення більшості команд зіграти на межі власних можливостей спостерігаємо вельми рідко. Маючи значну перевагу над своїми суперниками, кияни, донеччани й криворіжці дозволяють собі часто-густо розслаблятися на полі. Коли ж ситуація в міжнародних поєдинках вимагає гри «через не можу», виявляється, наші колективи дуже рідко перемагають завдяки перевазі морально-вольових якостей. Наступного тижня футболістів «Динамо» й «Шахтаря» очікують виїзні матчі в Югославії та Чехії. Ось там і доведеться продемонструвати справжній клас українського клубного футболу. ПФЛ поставилася до «Динамо» й «Шахтаря» як до улюблених дітей і перенесла їхні поєдинки в шостому турі національної першості на пізніші терміни. Чи піде такий відпочинок обом клубам на користь, ми дізнаємося невдовзі.

За відсутності визнаних лідерів перший рядок в турнірній таблиці зайняв «Дніпро». Його двобій із столичними армійцями пройшов у жорсткій боротьбі. Обмінявшись у дебюті гри забитими м’ячами, суперники надалі більше змагалися в атлетизмі, ніж у конструюванні атак. Головний тренер господарів Михайло Фоменко досить швидко забракував дії Поліщука й Закарлюки, випустивши ще в першому таймі на поле відповідно Левченка та Монарєва. Помітного поліпшення колективного портрета ЦСКА це не створило. А нічия — 1:1, схоже, влаштувала як господарів, так і гостей.

Першу перемогу записали на свій рахунок футболісти алчевської «Сталі». Підопічні досвідченого фахівця Анатолія Волобуєва обіграли не кого-небудь, а «Кривбас» — команду, яка претендує на високі ролі у футбольнім табелі про ранги. Дебютант, показавши свіжі фрагменти в попередніх іграх, цього разу не кидався стрімголов уперед, а насамперед подбав про надійність власної оборони. Така збалансована тактика цілком себе виправдала. Стримуючи тиск криворіжців, господарі, зрештою, дочекалися зручного моменту, й на 73-й хвилині Божко точним низовим ударом визначив результат поєдинку — 1:0.

«Карпати», приймаючи «Таврію», яка непогано розігралася в попередніх турах, переконливо довели, «хто в домі хазяїн». Ще до перерви господарі поля тричі святкували успіх, наперед визначивши переможця цієї зустрічі. Після перерви команди обмінювалися голами, що дозволило львів’янам записати до свого активу перемогу із значним рахунком. Підопічні Льва Броварського як завжди потужно виступають на полі рідного стадіону «Україна». Проте, виїжджаючи за межі Львівської області, переможний дух самобутньої команди зникає, немов сигаретний дим під час вітру. Отож безумовно талановитому ансамблю є над чим попрацювати.

Схоже, внутрішній чемпіонат став дуже слабким подразником для полтавської «Ворскли», яка програла в черговому турі запорізькому «Металургу» — 0:1. У матчі «Ниви» та «Металурга» з Маріуполя зафіксовано нічию — 1:1.