БОРОТЬБА ЗА ОЛІМПІЙСЬКІ МЕДАЛІ РОЗПОЧАЛАСЯ

Поділитися
«Україна може розраховувати на 20—24 олімпійські медалі в Афінах-2004», — заявила на прес-конференції яхтсмена Родіона Луки голова Державного комітету України у справах фізичної культури та спорту Марія Булатова...

«Україна може розраховувати на 20—24 олімпійські медалі в Афінах-2004», — заявила на прес-конференції яхтсмена Родіона Луки голова Державного комітету України у справах фізичної культури та спорту Марія Булатова. Український екіпаж нещодавно повернувся з чемпіонату світу на Гавайях, де одержав першу олімпійську путівку у вітрильному спорті для України (у класі яхт «49er»). Екіпаж Родіона Луки і Георгія Леончука протягом останніх двох років утримував перше місце у світовому рейтингу Міжнародної федерації вітрильного спорту в цьому класі. Щоб здобути олімпійську путівку, українським яхтсменам достатньо було посісти п’яте місце на чемпіонаті.

Цікаво, що в травні нинішнього року, за півтора місяця до чемпіонату світу з вітрильного спорту, на спільні тренування до Родіона Луки приїжджав один з найсильніших екіпажів Великобританії. Британці виявилися здібними учнями і на чемпіонаті світу на Гавайях стали срібними призерами.

Високий рейтинг і потенціал українського екіпажу став для багатьох несподіванкою, оскільки в класі «49er» — наймолодшому і водночас найбільш швидкісному та видовищному олімпійському класі яхт — представлені спортсмени лише найрозвиненіших країн світу. Жоден екіпаж із країн СНД у класі «49er» не виступає. Василь Гуреєв, президент Вітрильної федерації України, народний депутат Верховної Ради України, екс-міністр промислової політики, вважає, що успіх екіпажу Родіона Луки став можливий завдяки злагодженій взаємодії Держкомспорту, Національного олімпійського комітету, Вітрильної федерації України та генерального спонсора екіпажу — корпорації «ІСА».

У найближчих планах керівників спортивних відомств держави — лобіювання законопроектів на підтримку олімпійського руху в країні, зокрема зняття оподаткування з сум, що виділяються спонсорами на підготовку спортсменів до Олімпіади.

А завдання екіпажу Родіона Луки і Георгія Леончука — утримати статус одного з найсильніших екіпажів у світі. Для цього їм важливо результативно виступити на чемпіонаті Європи в Норвегії і на передолімпійській регаті в Афінах, що проводитимуться цього літа.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі