БІЙ ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ

Анатолій ГУЩИН У винятково драматичній, з абсолютно непередбаченим сюжетом зустрічі-відповіді д...
Анатолій ГУЩИН

У винятково драматичній, з абсолютно непередбаченим сюжетом зустрічі-відповіді другого раунду Кубка чемпіонів гандболістки київського «Спартака» перемогли німецький «Лейпциг» із рахунком 35:28 і вийшли в основний турнір цих змагань.

На виїзді українки поступилися — 33:27. Повторний матч пройшов на майданчику Національного спорткомплексу «Олімпійський». Киянки відразу кинулися вперед, і вже незабаром лідирували — 4:0. Але гостей це не збентежило. Завдяки потужним і замашним кидкам здалеку Інгріди Радзевічюте вони не тільки скоротили відставання, а й повели в рахунку — 9:10. «Спартак» узяв тайм- аут. Наталю Борисенко, котра невдало грала у воротах, замінила Ірина Ремізова. І протягом декількох хвилин киянки показали такий гандбол, що не можна було не захоплюватися такою грою: 8 «сухих» голів! Затим пішов спад, який важко пояснити. І наступний ігровий відрізок був за німкенями — 1:4. На перерву команди пішли при рахунку 14:8 на користь господарів. Що ж зашкодило їм домогтися більшого?

У зустрічах із сильними суперниками занадто вже нестабільно грають киянки протягом не те що матчу чи тайму, а навіть лічених хвилин. Це стосується й обох голкіперів. Іноді біля своїх воріт спартаківки віддавали пас прямісінько в руки... німкеням, а біля чужих — не використовували стовідсоткові, як то кажуть, можливості. Ні заслін, ні блок захисників, особливо в першому таймі, явно не змогли перешкодити Радзевічюте, котра закинула в результаті 12 м’ячів. У спартаківок же немає гравця, який би володів здатністю забивати сильними кидками здалеку.

Такі думки виникали в перерві та й після матчу. А далі ж киянок очікують набагато серйозніші суперники.

В другому таймі гра довго тривала приблизно в тому ж ключі. Гості, не ганяючись за журавлем у небі, упевнено тримали синицю в руках, відстаючи на 3—5 м’ячів.

І тут чи то німкені заздалегідь повірили в благополучний результат, чи то на спартаківок найшло натхнення. Вікторія Хачатрян холоднокровно реалізувала два пенальті. «Лейпциг» відповів голом — 33:27, і приблизно за дві хвилини до закінчення зустрічі взяв тайм-аут. Потім точний кидок зробила Ганна Сюкало. Є жадані плюс 7! Грати залишалося 24 секунди й німкені встигли закинути у відповідь — 34:28. Цей рахунок вже не влаштовував спартаківок. Бо, обмінюючись перемогами і маючи однакову кількість закинутих і пропущених голів, «Лейпциг» у гостях закинув на м’яч більше... Але за якусь мить до фінального свистка гості порушили правила біля своїх воріт.

Арбітр дав сигнал про закінчення зустрічі. Але «Спартак» отримав шанс продовжити бій після перемоги з його рахунком, який не влаштовував, оскільки в таких випадках команда має право на виконання 9-метрового вільного кидка (саме його призначив суддя). Проте, як свідчить багаторічна практика, при розіграшах цього стандартного положення майже не забивають...

Та все ж Марина Вергелюк зробила, здавалося б, неможливе: м’яч після її кидка, відшукавши прогалину у «стінці» суперниць, опинився у воротах! 13 голів забила спартаківка в цьому матчі, але останній став воістину неоціненним. Німа сцена в стані гостей і невтримна радість киянок була промовистою. Треба віддати належне чемпіону України. От тільки чи варто піддавати себе подібним випробуванням? Чи, може, спартаківські гандболістки вирішили позмагатися з футболістами київського «Динамо», створюючи собі труднощі, щоб потім їх успішно долати? Але ж це не завжди вдається!

А запорізький ЗТР, вибувши з Кубка чемпіонів, продовжив виступи в Кубку ЄГФ. У першому матчі третього раунду українці вдома дуже легко перемогли італійський клуб «Палламано» із Руб’єри — 29:10. Після цього сьогоднішня зустріч перетворюється на звичайнісіньку формальність.

...У Кубку кубків броварський «Світлотехнік-Колос» обидва матчі з датським «Ск’єрном» з однойменного міста проводив на виїзді. Спочатку суперники зіграли внічию — 23:23.