БАБУСИНА СКРИНЯ ДЛЯ ДІДУСЯ МОРОЗА

Поділитися
Традиція розпочинати з Нового року нове життя настільки давня, що здається непорушною. Одягти нов...

Традиція розпочинати з Нового року нове життя настільки давня, що здається непорушною. Одягти новорічної ночі нову пару взуття, повісити на ялинку нову іграшку, викинути з вікна старі меблі — ось нехитрий набір рекомендацій, які гарантували, що з останньою сторінкою календаря все старе залишиться в минулому і звільнить місце Майбутньому. І раптом з’ясувалося, що людство не дуже вже й поспішає розлучатися зі своїм минулим. Більше того, цього року воно постарається скласти собі під ялинку все те, від чого ще недавно зневажливо відмахувалось.

Звісно, мало хто засмутиться, отримавши в подарунок найостаннішу модель мобільного телефону. Проте коли подумаєш, як швидко вона перестане бути найостаннішою, так одразу й потягне на щось не таке швидкоплинне. Приміром, на предмети старовини, які своєї цінності не втрачають, а лише збільшують. Тим паче що поняття «старовина» занадто вже відносне, особливо нині, коли від минулого тисячоліття нас відокремлює такий мізерно малий часовий проміжок. І подарункові набори монет, марок або значків епохи, яка нещодавно пішла від нас, можуть виявитися не тільки цікавим, особливо для підлітка, а й цінним у перспективі подарунком. Навіть для тих, хто ні нумізматикою, ні філателією не захоплюється. Або принаймні не захоплювався до отримання такого подарунка.

Не менш цінні й різні вироби ручної роботи. Ручна вишивка й плетіння в усьому світі цінуються дуже високо. І варіантів подарунка в такому випадку налічується чимало. Можна сплести, вишити, виліпити або вирізати в подарунок щось самим, можна купити вже готовий виріб. А можна подарувати барвистий посібник з оволодіння одним із цих ремесел чи, приміром, набір бісеру з альбомом усіляких «фенечок», або подарунковий комплект паперу для орігамі разом із відповідною літературою. Звичайно, якщо ці подарунки призначаються власним дітям, то треба бути готовим до того, що й самому доведеться засвоїти всі ці премудрості. Що може виявитися дуже захопливим, хоча й потребуватиме багато часу.

У рік Кози, яка з-поміж усіх знаків Зодіаку вирізняється своєю палкою любов’ю до природи, потрібно постаратися оточити себе й своїх близьких природними матеріалами. Доречні будь-які вироби з каменю, дерева, глини. Причому бажано, щоб дерево, приміром, не було покрите ні лаком, ні фарбою. Ідеальні з цього погляду декоративні спили або композиції з кори, дерев’яні гребені, підставки, різноманітний кухонний посуд. А також класичні ікебани чи популярні нині композиції в декоративних скляних посудинах. Та й виробами із соломи у вигляді килимків і скатертинок вибагливу Козу теж можна потішити.

І все-таки найпопулярнішим подарунком, судячи з результатів маркетингових досліджень, стане той, який дозволить увічнити нашу пам’ять про минуле. На Заході зараз у масовому порядку монтують мультимедійні сімейні альбоми, які фіксують найзнаменніші події. Такі альбоми вивішують на особистих веб-сайтах, записують на компакт-диски й дарують друзям. У нас цифрові відеокамери ще не настільки поширені, щоб це захоплення стало масовим, проте досить оригінальні подарунки можна зробити й на основі звичайних фотографій. Настінним календарем «індивідуального виробництва» з якоюсь пам’ятною фотографією вже мало кого здивуєш, зате дедалі більшої популярності набирають менш «заїжджені» теми. Приміром фотозакладка для книг, або декоративні серветки з тканини з фотодруком, або фотодрук на посуді. Великою цінністю може бути і якась стара фотографія, відновлена за допомогою сучасних цифрових технологій і поміщена в стилізовану рамку. Особливу радість такий подарунок принесе батькам, бабусям і дідусям. Утім, саме в бабусиній скрині й можна знайти натхнення для найкращих подарунків. Клаптики старовинного мережива, залишки улюбленого сервізу, старі платівки — все це може бути використане у вигляді компіляцій при створенні оригінальних, неповторних подарунків. Приміром, дрібними осколками сервізу можна обклеїти невеличкі квіткові горщики і роздарувати їх усім тим родичам, які разом пили чай із цього сервізу. Мереживо можна наклеїти на кольорове тло й зробити з нього декоративну вазу чи помістити в рамку, як картину. А різноманітні вироби зі старих грамплатівок, виготовлені після того, як їх потримати над вогнем, продаються в Інтернеті в середньому по 30 доларів за штуку...

Звичайно, при нинішньому ринковому виборі найприроднішим вирішенням проблеми новорічних подарунків видається отоварювання в реальній або віртуальній торговій мережі. Це в роки відчайдушного дефіциту порадами з виготовлення подарунків своїми руками рясніли журнали типу «Радянської жінки». Втім, як виявилося, при насиченні ринку поради звучать так само, хоча й друкуються насамперед у західній пресі. Адже лише в такий спосіб можна уникнути при цьому знеособлення подарунків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі