Американські атомники підозрюють, що на «Фукусімі» утворилася значна пробоїна

Поділитися
Американські урядові ядерні експерти вважають, що резервуар для зберігання відпрацьованого ядерного палива на пошкодженному реакторі на АЕС «Фукусіма-1» в Японії отримав пробоїну в стіні або у підлозі, пише Los Angeles Times.

Ситуація створює значну перешкоду для заповнення резервуару охолоджувальною рідиною й утримання радіоактивних речовин, відзначають автори статті Ральф Вартабадіан, Барбара Демік і Лора Кінг.

«Оцінка представників американської Комісії з регулювання ядерної енергетики базується на низці подій, що сталися після землетрусу та інформації, наданій американськими підрядниками, які перебували на електростанції у той момент, заявили урядові чиновники, ознайомлені з оцінкою. Є переконливі свідчення того, що у стіні резервуара четвертого реактора є значна пробоїна або тріщина», - йдеться у статті.

«На відміну від самого реактора, резервуар для зберігання відпрацьованого ядерного палива не має власної захисної оболонки, і будь-які радіоактивні частинки і гази можуть легко потрапити до навколишнього середовища, якщо уранове паливо почне горіти. Окрім того, резервуар, який містить 130 тонн уранового палива, знаходиться у приміщенні, яке, як стверджує японська влада, схоже, постраждало під час пожежі або вибухів», - пояснюють автори.

Пробоїна у резервуарі створить для інженерів проблему, у якої немає прецедентів і готових рішень, зазначив фізик Едвін Лайман. «Інтуїція мені підказує, що ситуація жахлива і буде тільки погіршуватися, - заявив він. - Виходу з неї може не бути».

Між тим ситуація на реакторах «Фукусіми» залишається головною причиною для занепокоєння. Вважається, що паливні стрижні в серцевині, принаймні, трьох із шести реакторів частково розплавилися. «Але сторонні ядерні експерти стверджують, що відпрацьоване ядерне паливо може виявитися найсерйознішою і довгостроковою проблемою», - йдеться у статті.

Ядерне паливо з четвертого реактора було переміщено в цей резервуар у грудні 2010 року і залишається високорадіоактивним. Коли в результаті пожежі або вибуху - фахівці не впевнені через що саме - у вторинній захисній оболонці утворилася дірка, більшість експертів сказали, що відпрацьоване ядерне паливо якимось чином залишилося без води і паливні стрижні виявилися зовні.

У такій ситуації вони можуть вступити в реакцію з повітрям, у результаті чого цирконій, що міститься в них, може окислитися і створити легко займистий газ. Ядерні експерти, опитані Los Angeles Times у четвер, стверджують, що навряд чи землетрус міг призвести до того, що вода розплескалася або випарувалася. Замість цього американські фахівці припускають, що стіна резервуара тріснула через інтенсивний підземний поштовх або через устаткування, що впало на неї.

«Без огляду резервуара ядерники не можуть з упевненістю говорити про наявність пробоїни, але зона навколо резервуару наскільки радіоактивна, що безпосередня інспекція поки неможлива», - йдеться в статті.

За матеріалами: The Los Angeles Times, Inopressa.Ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі