А МОТОЦИКЛ ЗАЛИШИВСЯ НА НАСТУПНИЙ РІК ВІДБУЛИСЯ ТРАДИЦІЙНІ МІЖНАРОДНІ ЗМАГАННЯ НА ПРИЗИ «ДЗЕРКАЛА ТИЖНЯ»

Поділитися
Після двох днів напружених змагань у манежі Вищого республіканського училища фізкультури я застав Миколу Малиновського в обласній раді сільського спортивного товариства «Колос»...

Після двох днів напружених змагань у манежі Вищого республіканського училища фізкультури я застав Миколу Малиновського в обласній раді сільського спортивного товариства «Колос». Ця людина, яка вже багато років очолює дитячу спортшколу олімпійського резерву, стала легендою чудового легкоатлетичного турніру на призи «Дзеркала тижня». Якщо термін «горить на роботі» зобразити графічно, то вийде портрет цього невгасимого ентузіаста. Микола Павлович не спав ніч, проводжаючи тренерів, які роз’їжджалися зі своїми юними вихованцями по домівках, але докладно відповідав на запитання, спостерігаючи за поверненням із манежу різного необхідного для проведення великих змагань майна.

— Це ж знадобиться наступного року, — примовляв Микола Павлович, і ми починали вірити, що і в майбутньому сезоні, і після нього змагання на призи «Дзеркала тижня» обов’язково відбудуться, що приїдуть на них юні спортсмени вже не тільки з близького зарубіжжя, а й голландці, французи...

— Обов’язково відзнач туристичну фірму MIBS travel Ukraine — низький їм уклін. Куди б ми поділися без них та без Комітету фізвиховання і спорту Міністерства освіти і науки, без устаткування, наданого СК «Олімпійський», без цього манежу Вищого республіканського училища фізкультури, без готелю «Голосіївський», без юридичної фірми «Грищенко та партнери», без Управління з питань фізкультури і спорту Київської обласної держадміністрації? А мотоцикл бачив? Його організував заслужений майстер спорту, екс-чемпіон Європи Віктор Кудинський.

Щорічно я пишу про ці змагання. Важко уникнути повторів, та однак зазначу, що рік у рік з’являються молоді таланти, які, можливо, у майбутньому прославлять Україну на олімпіадах — це так потрібно країні, що постійно втрачає атлетів і тренерів, які прагнуть туди, де краще платять і де умови для тренувань комфортніші.

Як завжди, прекрасним був парад відкриття: 59 команд, у тому числі й одягнені у форму з назвою газети спортсмени київського обласного «Колоса», пройшли перед численними (було їх 579) керівниками. Держкомспорт України представляла заслужений майстер спорту Ніна Уманець.

Переможців визначала суддівська колегія під керівництвом арбітра національної категорії Медведєва. Серед них вирізнялися своїми результатами легка, як сарна, бігунка з Київської області Марина Войтенко. З результатом 25,2 секунди вона зуміла на одну десяту випередити переможницю Всесвітніх юнацьких ігор у Москві одеситку Галину Тонковід. Часто кажуть, що штовхачка ядра харків’янка Віта Павлиш не має в Україні ні заміни, ні конкурентів. Можливо, цей дефіцит резерву коли-небудь закриє здібна Ганна Самолюк із Київщини, яка поки що штовхнула снаряд на 13 метрів 30 см. Вона на три роки молодша за більшість учасниць цього турніру.

Дмитро Білоцерковський із харківського «Динамо» другий рік поспіль виграв стрибки в довжину і потрійний стрибок із високими для юнака результатами 7 метрів 35 см та 15 метрів 26 см. Заслужений тренер України Борис Половенко, який працює з Дмитром уже п’ять років, сказав, що чемпіон навчається у Вищому харківському училищі фізкультури, нинішнього року на Всесвітній гімназіаді у Франції стрибнув потрійним на 15 метрів 58 см і посів друге місце. Срібним призером став він і на Всесвітніх юнацьких іграх у Москві. Наступного року виступатиме вже у групі юніорів на черговому чемпіонаті світу. За успіхами Дмитра стежать тренери національної збірної команди України. Дмитру Білоцерковському 17 років, у нього чудові дані для прогресу в стрибках — зріст 192 см, пробігає 60 метрів за 6,7 секунди — краще, ніж переможець нашого турніру в спринті Тарас Дмитрів з Івано-Франківська.

Вперше привіз із прикордонного білоруського міста Бреста вісім своїх вихованців молодий тренер Борис Хаткевич. Олексій Власюк став переможцем у бар’єрному бігу на 60 метрів, а в стрибках із жердиною всіх випередив Станіслав Тівончик — обидва вони учасники Всесвітніх юнацьких ігор у Москві. Є в колективі й призери нашого турніру. Гість із Білорусі з захопленням говорив про Київ, про винятково теплий прийом господарів змагань. Такі самі почуття висловив і старший тренер збірної Словаччини з ходьби Фері Казімір, який вшосте приїхав на турнір із командою своєї гімназії із міста Кошице.

Ще одне свято легкої атлетики пройшло на високому рівні.

Варто назвати й інших переможців наших змагань. Це Дмитро Пропольський із Гомеля (біг на 200 і 400 метрів), Віталій Дубоносов із Чернігова (800 м), Олександр Осмолович із Житомира (1500 м), Сергій Трохименко з Білоцерківського району (3000 метрів), Руслан Лисенко з Переяслава-Хмельницького (2000 метрів із перешкодами), Олександр Венгловський із Житомира (ходьба 5 км), Кирило Шиманський із Запоріжжя (стрибки у висоту), Вадим Войчук із Харкова (штовхання ядра), Ольга Данів з Івано-Франківська (біг 60 метрів), Лілія Пилюгіна, Київ, Луганськ (400 метрів), Ольга Кристя з Кишинева (800 метрів), Неля Непорадна з Івано-Франківська (1500 метрів), Галина Климович зі Львова (3000 метрів), Вікторія Корецька з Харкова (60 метрів із бар’єрами), Світлана Вавилова з Білої Церкви (ходьба 3 кілометри), Ірина Коваленко з Білої Церкви (стрибки у висоту), Ірина Ількевич з Одеси (стрибки у довжину), Руслана Цихоцька з Чернівців (потрійний стрибок). Чемпіони нагороджені призами та грамотами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі